Nemrut Dağı konser

Nemrut Dağı’nın zirvesinde konser verilecek!

Turizm Emine Pile 29.04.2015
Çukurova Senfoni Orkestrası, "Rotary Engellilerle Zirvede, Nemrut'a Tırmanıyoruz" projesi ile Nemrut Dağı'nın zirvesinde konser vermeye hazırlanıyor.
Adıyaman Nemrut Rotary Kulübünce geleneksel olarak düzenlenen konser birçok engelli misafire ev sahipliği yapacak. Konsere, Türkiye'nin yanı sıra ABD, Almanya, Meksika, Brezilya, Paraguay, Japonya, Avustralya, Hindistan, Kore, Bulgaristan ve Yeni Zelanda'dan engelliler katılacak.

Nemrut Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ferit Binzet, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl uluslararası boyutta düzenlenecek organizasyonun, çok renkli geçeceğini belirtti.

2 bin yıllık heykeller arasında konser... 

Kortej yürüyüşüyle başlayacak etkinliklerin 30 Nisan-2 Mayıs'ta gerçekleştirileceğini ifade eden Binzet, şunları kaydetti:
"Adıyaman'ın tarihi ve turistik yerlerini de gezecek misafirler, Nemrut Dağı'nda düzenlenecek özel konser için zirveye tırmanacak. Zirvedeki büyüleyici mekanda, 2 bin yıllık heykellerin arasında konser verilecek. Etkinliğe katılanlar, konser öncesinde, Kommagene Krallığı'na ait ören yerlerinden Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Eski Kahta Kalesi ve Arsemia'yı da ziyaret edecek."

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Nemrut Dağı