Muğla'daki yabancılar

Muğla'daki yabancılar 'Türkiye'ye gelin' çağrısı yaptı

Turizm Emine Pile 30.03.2016
Türkiye'nin gözde turizm bölgelerinden Muğla'ya yerleşen yabancılar, turistlere "tatillerini Türkiye'de geçirmeleri" çağrısında bulunuyor.
Uzun yıllardır kentte yaşayan, çoğunluğunu İngilizlerin oluşturduğu yabancılar, kendilerini ülkelerinde gibi hissettiklerini anlatırken, turistleri de tatil için Türkiye'ye davet ediyor.

"Burada yaşamaktan çok mutluyum"

Yaklaşık 8 yıldır Bodrum'da oturan İskoçya uyruklu Janet Gordon, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin güvenli ve huzurlu olduğunu belirterek, "Burada yaşamaktan çok mutluyum, insanlar çok sıcakkanlı. Her hafta sahile inip gezinti yapabiliyoruz. Herkes Bodrum'a gelsin, çünkü çok güzel" dedi.

İngiliz Mariyh Ropers de 8 yıldır Bodrum'da yaşadığını belirterek, "Burada her şey çok iyi. Hiçbir sıkıntımız yok. Yaşamak için çok iyi bir bölge. İnsanlar buraya tatil yapmak için gelebilirler. Hiçbir problem yok" ifadelerini kullandı.

"İngiltere'den daha güvende hissediyorum"

Galler'den ilçeye yerleşen Susan Hughes ise "İnsanlar kibar, mekanlar çok iyi. Burada kendimi İngiltere'de olduğundan daha güvende hissediyorum" dedi.

"Çok güvenli"

İngiltere'nin Birmingham şehrinden gelip Dalyan'a yerleşen Faye Smith de "Burada en yakın arkadaşım Türkler. Hiçbir problem ve sıkıntım yok. Burası çok güvenli. Herkesi buraya davet ediyorum" dedi.

2 sene için geldiği Marmaris'te 10 yıldır yaşıyor

Marmaris'te oturan Alman Elga Erika Stich de "Burada doğayı çok beğendik. İnsanlar çok güleryüzlü ve mutlu olduğu için 10 sene kaldık. Bütün insanlara buraya gelmelerini tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Fransız Cecile Beal, de 27 yıldır Türkiye'de yaşadığını belirterek, "Burası her zaman huzurlu ve güvenli" ifadelerini kullandı.

Muğla'daki yabancılar Bodrum Janet Gordon