bagaj arabası, havalimanı, kraliçe, londra

Kraliçe Terminali’nde altın kaplama bagaj arabası

Turizm Merve N. Güreş 05.06.2015
Londra’daki Heathrow Havalimanı’nda bulunan ‘Kraliçe Terminali’nde altın kaplama bagaj arabası hizmet veriyor.
Dünyanın en yoğun yolcu trafiğine sahip olan havalimanlarından biri olan İngiltere'nin başkenti Londra'daki Heathrow'un 2 numaralı terminali geçtiğimiz yıl 2.5 milyar pound'a yenilenerek 4 Haziran'da hizmete açılmıştı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'e atfen “The Queen's Terminal” adıyla anılan Terminal 2'de Star Alliance'a ait 23 havayolu şirketi ile Aer Lingus, Germanwings ve Virgin Atlantic Little Red havayolu şirketleri yer aldı.

Geçen bir yılda Terminal 2, 12 milyon yolcuya hizmet verdi, 10 milyon bagaj taşındı. Havalimanı yetkileri hem bu başarıyı kutlamak, aynı zamanda da Kraliçe'nin yaş günü dolayısıyla terminalde ilginç bir hizmet vermeye başladı.

Kraliyet ailesinden esinlenilerek yapılan bagaj arabası Haziran ayı boyunca terminale gelen yolcuların hizmetine sunuldu. Altın kaplama Eros heykellerinin bulunduğu bagaj arabası birinci sınıf kırmızı kadife kumaşla bezendi.

Heathrow COO'su Normand Boivin,”Bir yıl önce bugün, Terminal 2 resmen kapılarını açtı. Bizde yolcularımıza İngiliz kültüründen hoş bir anı yaşatmak istedik” dedi.

 

Emlaktasondakika.com

bagaj arabası havalimanı kraliçe londra