kapadokya'da ucan balonlar ve peri bacaları üzerinde çözüm aranacak yazıyor

Kapadokya’ya mimarlar çözüm arayacak!

Turizm İrfan Sisli 17.11.2015
Dünyaca ünlü peribacalarına sahip Kapadokya’nın sorunları Kasım ayında düzenlenecek üç farklı etkinlikte masaya yatırılacak.
Argos in Cappadocia otel ve Arkitera işbirliğinde düzenlenen "Bezirhane Buluşmaları", Kapadokya'nın görmezden gelinen, ilgilenilmeyen sorunlarıyla yüzleşmeyi ve keşfedilmeyen potansiyellerini keşfetmeyi amaçlıyor.

İstanbul, İzmir ve Ankara'dan davetli mimar/tasarımcıların katılımıyla düzenlenecek etkinlikler kapsamında Kapadokya'da yere özgü çözümlerin geliştirileceği atölye çalışmaları yapılacak, sorunlu alanlar için çözümler aranacak. Katılımcılar özel olarak hazırlanan bir gezi programı dâhilinde Kapadokya'nın sorunlu alanlarında gezecek ve ardından 3 gün boyunca bu alanlar üzerine fikir üretecekler.
Mimarlık konuşmalarını Kapadokya'ya taşıyan Bezirhane Buluşmaları aynı zamanda, katılımcılara Kapadokya için örnek teşkil edebilecek çalışmaları aktaracak üç uluslararası mimar/tasarımcıyı da ağırlayacak. Uluslararası benzer örneklerin deneyimlerinin paylaşılacağı bu sunuşlar herkesin katılımına açık olarak yapılacak. Buluşma tarihleri sırayla;

  • 19 Kasım Cuma Mattia Antonio Acito,
  • 27 Kasım Cuma günü Joseph Grima ve Alberto Giardano

kapadokya peri bacaları Bezirhane Buluşmaları