miami,suzer,ünlü,tasarım,gayrimenkul,

İşte Miami’nin en pahalı gayrimenkulü

Turizm Merve N. Güreş 08.06.2015
Miami’nin en pahalı gayrimenkulü The Setai Hotel, müşterilerine ilginç bir hizmet sunuyor. Kaldıkları süiti beğenenler odayı 1.5 milyon dolara alıyor.
Kuzey Amerika'nın güneyindeki eğlence ve tatil başkenti Miami dünyanın en lüks otellerine ev sahipliği yapıyor. Bunların başında ise Miami'nin en pahalı gayrimenkulü kabul edilen The Setai geliyor.

SÜZER GRUP TALİP OLMUŞTU 

2008 krizinde el konulan yatırım bankası Lehman Brothers'a ait oteli almak için Kent Bank'ın eski sahibi Süzer Grubu da 88 milyon dolar ihaleye girmiş ancak son anda oteli başka bir firmaya kaptırmıştı.

Art Deco tarzının en güzel örneklerinden biri olan otelde en küçük oda 54-57 metrekare arasında değişiyor.  Son teknolojiyle donatılan odalarda her müşteriye bir görevli düşüyor.

Zen tapınaklarından ilham alınarak yapılan otel, Miami'nin bitmek bilmeyen enerjisinin içinde müşterilerine sakin ve huzurlu bir tatil vaat ediyor.

Özel olarak düzenlenen bahçesinde ise birbirinden farklı bitkiler ve ağaçlar yer alıyor.

Dünyanın en ünlü yıldızları Beyonce, Jay Z, Gisele Bündchen ve Madonna'nın da müdavimi olduğu otelde şarkıcı Lenny Kravitz tarafından tasarlanan bir kayıt stüdyosu bile var.

Bir geceliği 525 dolar (yaklaşık bin 500 TL) olan otelin en sıra dışı tarafı ise müşteriler tarafından beğenilen odaların satın alınıyor olması. 1.5 milyon dolardan (4 milyon TL) başlayan odaları satın alanlar ister kendileri kalıyor isterlerse otel, odayı onlar adına kiralayabiliyor.

Otelin Asya ve Fransız ağırlıklı restoranına gitmek içinse aylar öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. 

 

emlaktasondakika.com

miami suzer ünlü tasarım gayrimenkul