denize girilebilecek plajlar

İstanbul'da denize girilebilecek plajlar!

Turizm Zeynep Karabağ 22.06.2015
İstanbul'da yaşayıp bir de burada deniz girmek isterseniz işte size İstanbul'da denize girilebilecek plajlar listesi.
İstanbul'da da bir nevi tatil hayatı yaşamak mümkün. Günübirlik de olsa gidip denize girilebilecek yerlerin bulunduğu İstanbul'da elbette 5 yıldızlı otel tadında bir konfora sahip olamasanız da nispeten kendinizi sıcak kumlardan serin sulara bırakabilirsiniz. 

Siz de takdir edersiniz ki nüfusu pek çok dünya ülkesinden fazla olan bu şehirde deniz girmek de kolay bir eylem sayılmaz.

İstanbul'da sıcaklık derecesinin gittikçe arttığı şu günlerde sizde serin sularda yüzmek istersiniz diye düşündük ve İstanbul'da deniz girebileceğiniz yerleri derledik. 

İstanbul Avrupa yakasında denize girilecek yerler;

Büyükçekmece'deki plajlar; Celaliye Beldesi Belediye Tesisleri önü, Kumburgaz Plajı, Mimarsinan Sahili Halk Plajı, Albatros Sahili, Gürpınar Sahili, Kamiloba Beldesi Ağar Kamp. önü.

kumburgaz plajında şemsiyeler ve şezlonglar
Kumburgaz Plajı

Silivri'deki plajlar; Uyumkent Sitesi önü, Semizkum Basınkent 4 Site, Semizkum Çadır ve Kamp Yeri, Altınoran Sitesi önü, Bizimköy-Parkköy Sitesi, Selimpaşa Duruman mevkii, Selimpala Başkent Sitesi, Silivri Kumluk mevkii.

Çatalca'daki plajlar; Karacaköy, Ormanlı Plajı, Karacaköy Yalıköy Plajı, Karacaköy Evcik Plajı.

algida şemsiyesiyle plajda oturan insanlar ve deniz girenler

Arnavutköy'deki plajlar; Yeniköy Sahili Köpek Çiftliği önü, Durusu Karaburun Öndeniz Doğu taraf, Durusu Karaburun arka deniz, Yeniköy sahili otel önü, Durusu Karaburun Öndeniz batı tarafı.

Sarıyer'deki plajlar; Tarabya Plajı, Rumeli Kavağı Plajı, Rumeli Feneri Koyu, Demirciköy Uzunya Plajı, Demirciköy Dalya Plajı, Kilyos Plajı, Gümüşdere Plajı, Kısırkaya Plajı.

Bakırköy'deki plajlar; Florya Güneş Plajı, Yeşilköy Çiroz Kumsalı, Yeşilköy Polis Merkezi önü.

İstanbul Anadolu yakasında deniz girilecek yerler;

Beykoz'daki plajlar; Elmaskoyu Plajı, Poyraz Plajı, Riva Plajı.

plajda denize giren insanlar kalabalık sahil

Kadıköy'deki plajlar; Caddebostan Plajı Büyük Kulüp arkası, Caddebostan Plajı Irmak Okulları arkası, Suadiye Plajı.

Şile'deki plajlar; Ayazma Plajı, Ayazma Plajı Kumbaba, Ağva Halk Plajı Mendirek, Ağva Halk Plajı Çamlık, Bozgoca Plajı, İmrenli Plajı, Akçakese Akkaya Plajı, Kababoz Plajı, Uzunkum Plajı 1, Uzunkum Plajı (Orta Nokta), Uzunkum Plajı 2 (Dere yanı), Ağlayankaya Plajı, Sofular Plajı, Alacalı Plajı, Doğancılı Plajı, Sahilköy Plajı.

denize girilebilecek plajlar