galataport
Haberler / Turizm / Galataport İstanbul’a uluslararası ödül geldi!

Galataport İstanbul’a uluslararası ödül geldi!

Turizm 15.06.2021 14:24

MedCruise Ödülleri’nde Galataport İstanbul’u “Çevresel Sorumluluk” alanında büyük ödüle layık bulundu.

Dünyadaki en büyük ikinci pazar konumundaki Akdeniz çanağını temsil eden MedCruise Birliği, bu yıl üçüncü kez dağıtılan MedCruise Ödülleri'nde Galataport İstanbul'u “Çevresel Sorumluluk” alanında büyük ödüle layık buldu. 

Galataport İstanbul, uluslararası alanda kazandığı prestijli ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Akdeniz çanağındaki yaklaşık 100 kruvaziyer limanını temsil eden ve merkezi İspanya'da bulunan MedCruise Birliği, Galataport İstanbul'u proje ve inşaat aşamasından itibaren titizlikle yürüttüğü çevre koruma faaliyetlerinden ötürü “Environmental Responsibility Award” yani “Çevresel Sorumluluk Ödülü”ne layık gördü. Galataport İstanbul, geçtiğimiz yıl da MedCruise Ödülleri'nde “Pandemi Sürecinde Sektöre En Yüksek Bağlılık Gösteren Doğu Akdeniz Kruvaziyer Limanı” ödülünü kazanmıştı.

“Tüm dünya için çevresel farkındalığı sürdürmek çok önemli” 

Galataport İstanbul Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş. Liman İşletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan, kazandıkları bu önemli ödülle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Galataport İstanbul için MedCruise Çevresel Sorumluluk Ödülü'nü kazanmak gerçekten büyük bir onur. Projenin ilk günden bu yana Galataport İstanbul çevre bilinci yüksek, doğaya saygılı projeler geliştirdi. Galataport İstanbul ailesinin her bir üyesi bu prensibe, bu yaklaşıma, bu farkındalığa sahiptir. 5 Haziran Dünya Çevre Günü'ydü ve MedCruise Çevresel Sorumluluk Ödülü'nü böyle bir ayda kazanmak daha da anlamlı hale geldi. Sadece Akdeniz Bölgesi için değil tüm dünya için bu çevresel farkındalığı sürdürmek, hepimiz adına son derece önemlidir.”   

Projenin ilk gününden itibaren hedef, karbon ayak izini azaltmak

Dünyadaki en büyük ikinci pazar konumundaki Akdeniz çanağını temsil eden MedCruise tarafından düzenlenen ödüller, farklı kategorilerde alanının en iyi çalışmalarını sergileyen limanlara veriliyor. Birlik, bu ödüllerle kruvaziyer turizmini daha ileriye götürmeye yönelik çalışmalarıyla öne çıkan kuruluşları ve şirketleri ödüllendirmeyi amaçlıyor. 

Bu yıl Çevresel Sorumluluk Ödülü'ne layık görülen Galataport İstanbul, projenin tasarım aşamasından başlayarak inşaat sürecinde ve yapıların işletme ömrü boyunca çevreye olan negatif etkilerini minimize etmeyi ve karbon ayak izini azaltmayı hedefledi.