Ulubey Kanyonları

Dünyanın en uzun ikinci kanyonuna Cam Teras!

Turizm Emine Pile 22.05.2015
Uşak’ın Ulubey ilçesinde bulunan Ulubey Kanyonları’nda yapımı tamamlanan Cam Teras projesi törenle açıldı.
Dünyanın en uzun kanyonları arasında ikinci sırada yer alan Ulubey Kanyonları rakiplerini geride bıraktı. ABD ve Çin'deki kanyonlarda yapılan cam terasların benzeri bu kez Anadolu'nun kalbi Uşak'ta hayata buldu.  

Park Kanyon ve Cam Teras Projesi için kanyon bölgesinde düzenlenen açılışta konuşan Uşak Valisi Seddar Yavuz, dünyanın en uzun ikinci kanyonu olarak bilinen Ulubey Kanyonları'nın turizme kazandırılması için bir dizi çalışma yürüttüklerini söyledi. 

Camdan proje turizmi hareketlendirecek!

Park Kanyon ve Cam Teras projesinin bir başlangıç olduğunu, ilerleyen dönemde kanyon zeminine ziyaretçilerin inmesini kolaylaştıracak asansör projesini hayata geçireceklerini kaydeden Vali Yavuz, bölgenin turizm potansiyelinin harekete geçirileceğini ifade etti. 

İlçede konaklama tesislerinin yapılmasıyla bölgeye çok sayıda yerli ve yabancı turistin geleceğini belirten Vali Yavuz, "Bölge, ilimizin en önemli turizm bölgesi. Bunun için bir dizi çalışma yapıyoruz. Cam Teras ilgi çekici ve güzel bir proje. Binlerce kişinin Cam Teras üzerinden kanyonları izlemeye geleceğini biliyorum" dedi. 

Ulubey Kaymakamı Mehmet Aksu da yaklaşık 125 metrekare büyüklüğündeki projenin 1 milyon 400 bin liraya mal olduğunu kaydetti. 

Cam Teras Ulubey Kanyonları