Double Tree by Hilton Çanakkale
Haberler / Turizm / Double Tree by Hilton Çanakkale yıl sonunda açılacak

Double Tree by Hilton Çanakkale yıl sonunda açılacak

Turizm 22.06.2021 09:49

Hilton, Çanakkale’nin merkezinde 5 yıldızlı ‘Double Tree by Hilton Çanakkale’ otelini açmaya hazırlanıyor.

15 bin 600 metrekare alanda ve 155 oda ile hizmet vermesi planlanan otelin inşaat taahhüt işleri, kamu ve özel kuruluşların projelerine imza atan Serban tarafından yapılıyor.

2021 sonunda açılması planlanan otelin kaba inşaat süreci tamamlandı, ince inşaat süreçleri devam ediyor. Otel Türkiye'nin Digital Key altyapısıyla hazırlanmış üçüncü oteli olacak.

Otel, iklimlendirme sistemleri ve genel havalandırma sistemleriyle günümüzün koşullarına cevap verecek şekilde planlanıyor ve tüm yapı pandemi şartlarına göre düzenleniyor.Otel, havaalanına 5, üniversiteye 10, şehir merkezine 5 kilometre ve şehrin en büyük iki AVM'sine de yürüme mesafesinde konumlanıyor. Serban İnşaat Genel Müdürü Mehmet İlker Akdeniz, şunları söyledi:

“Çanakkale, Ege bölgesinin potansiyeli en yüksek ve en hızla gelişen bölgesi. Bu bölgedeki uluslararası bir otel zincirinin standartlarını gerçekleştirmek Serban gibi yeni büyüyen, yerli bir şirket için gurur verici. Double Tree by Hilton Çanakkale'nin ilk otel projemiz olarak, 5 yıldızlı lüks otel statüsüyle hizmet verecek olması bizim için de kıymetli. İnanıyorum ki Serban kalitesi Hilton'un marka kimliğiyle bütünleştiğinde ortaya bölgenin en güzel, en dikkat çekici oteli çıkacak.”

Milliyet