Çözüm Süreci, Tunceli turizmi

Çözüm Süreci Tunceli’de turizmi arttırdı

Turizm Emine Pile 13.05.2015
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, yıllarca terör olaylarıyla anılan Tunceli'ye 11 milyon 700 bin liralık iki feribot hibe etti.
Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'ne büyük bir hareket getiren Çözüm Süreci, Tunceli'ye de ilgiyi arttırdı. Tunceli'de doğa gezileri ve mavi turlar büyük ilgi görmeye başladı. Doğa tutkunları, terör nedeniyle yıllardır gidilemeyen bölgeleri keşfetmenin heyecanını yaşıyor.

Murat ve Bayram Baba suya indirildi!

Yörede turizmin canlanması için yürütülen çalışmalar kapsamında, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hibe edilen "Murat" ve "Bayram Baba" adlı feribotlar, Keban Barajı'nda suya indirildi. 

Pertek Belediye Başkanı Recai Vural, feribotlardan "Murat"ın Pertek Belediyesi, "Bayram Baba"nın da Çemişgezek Belediyesi için inşa edildiğini söyledi.

16 Mayıs'ta hizmete başlıyor!

Vural, feribotların hem turizm hem de araç taşımacılığı için önemli bir ihtiyaç olduğuna işaret ederek, "Feribotların hibe yoluyla temin edilmesi bizi çok rahatlatacak. Çünkü ilçede gezi düzenlendiğinde boştaki feribotlardan birini kullanmak zorunda kalıyorduk. Bu da bizim için ekonomik olmuyordu. Feribotlar, ilçe turizmine ciddi katkı sağlayacak" dedi.

Vural, bir feribotun 100 yolcu ve 30 araç kapasiteli olduğunu belirterek, Bakanlık yetkililerine teşekkür etti. Feribotlar, 16 Mayıs'ta hizmete başlayacak.

Çözüm Süreci Tunceli turizmi