türkiye choice hotels

Choice Hotels, 2016'da iki yeni otel açacak!

Turizm Uğurcan Tokay 04.10.2015
Mahmutbey ve Sütlüce, 2016 yılında iki yeni Choice markalı otelle tanışacak.
Choice Hotels International, Türkiye'deki pazar payını büyütüyor. Şirket, 2016'da iki yeni otel açacak. Faaliyet gösterdiği 35 ülkede 6 bin 300 otel ve 500 binin üzerinde odaya sahip olan Choice Hotels, 2016 yılının ilk çeyreğinde Güneşli'de Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey'i, Sütlüce'de ise Clarion Hotel Golden Horn'u açacak.

 
Choice Hotels International CEO'su Stephen P. Joyce, Haziran 2014'te Clarion Hotel&Suites Şişli'yi açarak Türkiye pazarına girdiklerini söyledi. 

Choice Hotels International olarak dünya pazarındaki büyüme stratejilerinde Türkiye'nin önemli bir yer tuttuğunu anlatan Stephen P. Joyce, Clarion markasıyla açacakları iki yeni oteli Türkiye'deki büyümelerinin başlangıcı olarak kabul ettiklerini ifade etti. Stephen P. Joyce, “Dünyadaki büyümemizde Türkiye en fazla önem verdiğimiz pazarlardan biri. Choice Hotels olarak Türkiye'nin yüksek potansiyeline inanıyoruz. Bu nedenle Türkiye'deki portfolyomuzu ve markalarımızı büyütmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

İkinci otel Mahmutbey'de

Lokasyonuyla dikkat çeken ve 2016 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanan Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey, İstanbul Atatürk Havalimanı, CNR Fuar Merkezi ve İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'ne yakın bir noktada bulunuyor. 

Macro Ayakkabı Otelcilik Turizm'in yatırımcı olarak yer aldığı Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey, modern mimarisi ve sosyal olanaklarıyla hem iş hem de turistik amaçlı İstanbul'u ziyaret eden misafirleri ağırlamayı amaçlıyor. 

Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey'in 237 odası, 25 ile 600 metrekare arasında değişen 12 toplantı odası, balo salonu ve restoranıbulunuyor. Tesiste ayrıca 1.000 metrekarelik spa alanında kapalı havuz, fitness alanı, sauna, fin hamamı, dinlenme ve masaj odaları yer alıyor.

Üçüncü otelini Haliç'te açacak

Choice Hotels International'in Türkiye'deki üçüncü oteli olarak İstanbul'un tarihi semti Haliç'te yeni ve modern bir binada yer alacak Clarion Hotel Golden Horn'un ise 2016 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanıyor. 

24 ile 40 m² arasında değişik standartlarda toplam 186 odası olan Clarion Hotel Golden Horn, Cent Otelcilik Turizm bünyesinde yer alacak. 
 
Tesis, toplantı ve özel kutlamalar için 130 kişilik çok amaçlı salonu, toplam 155m² toplantı salonlarını da bünyesinde barındıracak. 150 kişilik restoranı ve lobby bara sahip olacak Clarion Hotel Golden Horn'da fitness alanı da yer alıyor. 

Dünya

Choice hotels türkiye Stephen P. Joyce