Caddebostan 1 Plajı

Caddebostan 1 Plajı'na İstanbul Kart ile girilebiliyor

Turizm Zeynep Karabağ 29.06.2015
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Caddebostan’da bulunan üç plajdan Caddebostan 1 Plajı'na paralı geçiş için turnike yerleştirdi.
Bu yıla kadar şezlong ve şemsiye için nakit para alınırken bu yıl turnikelerden İstanbul Kart basarak geçiş yapılabiliyor. Plaja giriş ücreti tam 17, öğrenci ise 7 lira...

Caddebostan 1 Plajı” olarak geçen ve Kadıköy-Bostancı yolunda 18 Mart bölgesinde bulunan Büyük Kulüp arkasındaki plaja İstanbul Kart ile giriş için turnikeler kondu.

Plaja giriş öğrenciler için 7 lira, diğer kişiler için 17 lira... Plajda şezlong ve şemsiye için geçen yıl öğrencilerden 7.50, diğer kişilerden de 17 lira alınıyordu.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Caddebostan+1+Plaj%c4%b1'>Caddebostan 1 Plajı</a>
Bu fotoğrafı Twitter'da oyuncu Sarp Akkaya paylaştı

Sosyal medyada bu haberin duyulması üzerine çok sayıda Twitter kullanıcısı duruma paylaşımlarıyla tepki gösterdi.

Konu hakkında bianet'ten Ekin Karaca'ya konuşan Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, sahillerin kamu malı olduğunu ve herhangi bir şekilde halka kapatılmasının mümkün olmadığını söyledi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Caddebostan+1+Plaj%c4%b1'>Caddebostan 1 Plajı</a>

Turizm merkezlerindeki beş yıldızlı otellerde bile şemsiye ve şezlong hizmetlerinin ücret karşılığı verildiğini ama bunlardan yararlanmak istemeyen kişilerin de istediği plaja gidip, yürüyüp, kumsalda uzanıp, denize girme hakkı bulunduğunu ifade eden Küçük, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu uygulamasının Birleşmiş Milletler Tüketici Hakları Evrensel Beyannamesi'ne de aykırı olduğunu belirtti.

Caddebostan 1 Plajı