Tokyo otelleri

Bu sıradışı otellerde sadece 9 saat kalabilirsiniz!

Turizm Zeynep Karabağ 02.03.2015
Japonya'nın Başkenti Tokyo, kalabalık nüfusunun yanında dünyanın en pahalı şehirlerinden birisi olarak biliniyor, otelleri de haliyle farklı oluyor.
Tokyo'da özellikle ev kiraları çok pahalı. Ev kiralarına paralel olarak da otel fiyatları dünya ortalamasının çok üstünde. 

Bugünlerde Tokyo'da dünyada eşine rastlanmadık bir otel sistemi devreye girdi. "Kapsül Otel" denilen tek kişilik kabinlerin yan yana ve üst üste sıralanmasıyla oluşan bu ilginç uygulama ilk olarak tren garlarında hayata geçti.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=kaps%c3%bcl+otel'>kapsül otel</a>ler

Gardan sonra büyük eğlence merkezlerinin yanına da kapsül oteller yerleştirilmeye başlandı. Rötar yapan tren yolcularının pahalı olan taksiye binip evlerine gidip tekrar gelmelerine gerek bırakmadan bu kabinlerde 9 saat vakit geçirebiliyor.

Uygulama Tokyo'da başarılı olunca Japonya'nın en büyük bölgelerinden birisi olan Kyoto bölgesindeki şehirlere de yerleştirildi.

9 saatlik kullanım için 30 dolar!

Bu kapsüllerde kalmanın fiyatı kalınan saate göre değişiyor. Standart olarak kapsülü kiraladığınızda 9 saat veriliyor. Bunun 1 saati çalışma, 1 saat tıraş ve banyo ve 7 saati de uyku olarak programlanıyor. Her konuğa; terlik, Mount Fuji bir şişe su, mini şampuan ve sabun veriliyor. Aynı zamanda duş için kullanılacak havla takımları sunuluyor.

Bir kapsülün 9 saatlik kullanımı şehirden şehre 30-40 dolar arasında değişiyor.

kapsül otel tokyo otelleri