Beverly Hills

Bodrum'un tek rakibi Beverly Hills!

Turizm Zeynep Karabağ 15.04.2016
Yatırımcının gözdesi Bodrum’daki emlak fiyatları, ‘Turizm bitti’ diyenlere inat tavan yaptı.
En pahalı emlak rekoru ise Yalıkavak'tan geldi. Denize sıfır ve özel iskeleli bir malikane, 20 milyon dolar yani yaklaşık 57 milyon liradan satışa çıktı. Malikanenin dudak uçuklatan fiyatı, 'Bodrum'un tek rakibi ABD'nin gözde bölgesi Beverly Hills' yorumları yaptırdı

SON yıllarda yerli ve yabancı turistin gözdesi haline gelen Bodrum, gayrimenkul fiyatlarıyla dünyanın en pahalı bölgelerine rakip çıktı. Eşsiz güzellikleriyle yabancı yatırımcının da dikkatini çeken Bodrum'un yeni yükselen yıldızı ise Yalıkavak ve çevresi oldu. Ege'nin incisindeki ev fiyatları da bu yıl "Turizm bitti" diyenlere inat daha da yükseldi. Bunlar arasında en dikkat çeken ise Yalıkavak'ta satışa çıkarılan bir malikaneydi... Denize sıfır ve özel iskelesi bulunan malikanenin fiyatı, ABD'nin gözde bölgesi Beverly Hills'teki malikane fiyatlarını aratmadı.

BİRÇOK İŞADAMI TALİP OLDU

20 milyon dolar yani yaklaşık 57 milyon liraya satışa çıkarılan malikane özellikleriyle de hayalleri süslüyor. 10'dan fazla odası olan malikanede; özel havuz, 10 araçlık garaj, helikopter pisti, hamam, sauna, şarap mahzeni ve asansör gibi birçok lüks özellik bulunuyor. Ana villanın yanı sıra aynı bahçe içerisinde birçok villanın daha bulunduğu malikanenin Türkiye'nin önde gelen işadamlarından Halil İbrahim İper'e ait olduğu iddia ediliyor. Özellikle yabancı yatırımcıların satın almak için teklif verdiği malikaneye ismini gizli tutan birkaç işadamının da talip olduğu konuşuluyor. Bodrum başta olmak üzere Alaçatı gibi bölgelerde de emlak fiyatlarının yükselmesi ve dünyaca ünlü otellerin arka arkaya Ege'de hizmete açılması, ülkemizin turizm cenneti olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

BODRUM SEVDALISI

TETAŞ İç ve Dış Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim İper'in Yalıkavak'ta sadece evleri de yok. Hayırseverliğiyle bilinen İper, başta eğitim olmak üzere Bodrum'a büyük katkı sağlayan isimlerin başında geliyor.

Beverly Hills halil ibrahim iper beverly hills bodrum