Apollon Tapınağı

Apollon Tapınağı fotoğraf tutkunlarının uğrak mekanı oldu!

Turizm Ayşe Özlem Kuruca 19.03.2015
Antalya Side'de bulunan Apollon Tapınağı fotoğraf tutkunu yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği mekanlar arasında yer alıyor.
Side'ye tatile gelen turistler, tatil anılarını kalıcı kılmak için  "zamanın ruhunu yansıtan antik tapınakta" gün batımını bekliyor. 

Mavi gökyüzüne saçılan beyaz bulutların uyumunu kıskandıracak şekilde bembeyaz mermer sütunlarıyla, masmavi denize yaslanan Apollon Tapınağı, Antik Side'nin sütunlu caddesinin sonundaki meydanda mağrur bir edayla ihtişamını sergiliyor.

Side'ye tatile gelen turistler, tatil anılarını fotoğrafla süslemek için tarihi Side Limanı'nda ve 2 bin yıllık Apollon Tapınağı'nda güneşin batmasını bekliyor. 

Side Antik Kent'te AA Bazilikası, Athena ve Apollon Tapınağı'nın da içinde bulunduğu tapınaklar bölgesi, güneşin batımının en güzel izlendiği dünyanın sayılı yerlerinden biri olarak gösteriliyor. Tatile gelen turistler gün batımında hatıra fotoğrafı çekmek için bir saat öncesi Apollon Tapınağı'na gidiyor.

Tapınağın ayağa kaldırılarak gökyüzüne doğru uzanan sütunları, muhteşem bir görüntü sunmakla kalmıyor, turistlere denizi ve bölgeye dağılmış çok sayıda mimari kalıntıyı rahatlıkla izleme imkanı sunuyor. 
Güneşin oğlu Apollon'a adanan, zamanın ruhunu yansıtan antik tapınak, Side'nin seyrine doyum olmayan gün batımı renkleriyle büyüleyici güzelliğe bürünüyor.

 AA

Apollon Tapınağı Side Apollon Tapınağı turist zamanın ruhunu yansıtan antik tapınak