mehmet özhaseki

'Ankara'da yapılması icap eden şey Kültür Yolu Projesi'

Turizm 29.12.2018 15:18

AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, başkent turizmini ayağa kaldıracak iki ayrı Kültür Yolu projesi yapacaklarını açıkladı.

Önümüzdeki hafta Perşembe günü Ankara'ya dair projelerini başkentlilere açıklayacak olan AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki bunlar içerisinde en önemli gördüğü Kültür Yolu projesini açıkladı.

Ankara'yı turizm anlamında atağa kaldıracak olan projeyi çok önemsediğini belirten Özhaseki, "Ankara başkent… Zaten bir marka değeri var. Ankara'yı marka kent yapacağım demek çok komik olur. Ancak küçük dokunuşlarla birçok yerde Ankara bu başkentliliğini tesciller… Burası ticaret şehri, sanayi şehri, spor şehri olabilir. Ancak burada yapılması gereken birçok iş var. Şimdi mesela kimse Ankara'nın tarihi itibariyle kadim bir medeniyetin devamı olduğunu bilmiyor. Şuanda 70'in üzerinde açık olan müze olduğunu bilmiyor. Gerek eski dönemlere ait, gerekse cumhuriyet döneminin en güzel binalarının olduğu bir ortamı bilmiyor. Bana göre burada yapılması icap eden en önemli şey Kültür Yolu projesi…" dedi.