Vedat Tural Novotel Karaköy

Akfen İlk 5 yıldızlı Novotel Karaköy’de açılacak

Turizm Hüseyin Belibağlı 23.04.2015
Akfen GYO, atılımlara devam ediyor. GYO, dünyanın ilk 5 yıldızlı Novotel’ini inşaatı halen devam eden Karaköy’deki binasında hizmete sunacak.
Türkiye'nin şehir içi otelciliğine yatırım yapan, 17  faal oteli olan ve her geçen gün büyüme gösteren otelcilik sektöründe faaliyet gösteren Akfen GYO'dan yeni ataklar geliyor. Akfen GYO, İstanbul Karaköy'de geliştirdiği 200 odalı Novotel+Karak%c3%b6y'>Novotel Karaköy ve Rusya'nın başkenti Moskova'da yatırım yaptığı 317 odalı Ibis Otel Moskova'yı yılsonuna kadar hizmete açacak. Ayrıca 200 odalı Ibis Otel Tuzla'nın inşaatına da başlandı.

Sektöre yatırımı sürdürecek

Türkiye'de sadece şehir otelciliğine yatırım yapan Akfen GYO'nun sektörün büyümesine katkı sunmaya devam edeceğinin altını çizen Akfen GYO Genel Müdürü Vedat Tural, “Türkiye ve Rusya'da değişken kira sözleşmeleri ile hâlihazırda Accor tarafından işletilen 17 otelimizde toplam 2 bin 911 odamız mevcut. İnşaatı devam eden yatırımlarla beraber otellerin sayısı 20'ye yükselirken oda sayısı da 3 bin 628'i bulacak” diye konuştu. 
Karaköy'de açılacak otelin dünyada bir ilk olacağına vurgu yapan Tural, “Novotel+Karak%c3%b6y'>Novotel Karaköy'ü 200 odalı tasarladık. Amacımız bu projemizi yılsonuna kadar hizmete açmak. Otel, bulunduğu konum itibariyle İstanbul Boğazı'nın eşsiz güzelliğinde, deniz ve Tarihi Yarımada manzarasına hâkim. Bunun yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinlikler ile gün boyu canlılığını koruyan bir bölgede yer alıyor” dedi. 

Bölgenin geleceğine de değinen Tural, “Karaköy, tarihten bu yana hep altın gibi değerli oldu. Galataport projesi ile bu değer artışı çok yukarılara tırmanacak. Bizde geleceği olan bölgelerde proje geliştirdiğimiz için Novotel'in beş yıldızlı olmasını istedik” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Akfen gyo Novotel Karaköy Novotel