Vedat Tural Ibis otel Moskova

Akfen GYO 2016’da 20 otelde hizmet verecek

Turizm Hüseyin Belibağlı 23.04.2015
Akfen GYO, İstanbul Karaköy’deki 200 odalı Novotel Karaköy ve Moskova’daki 317 odalı Ibis Otel Moskova’yı yılsonuna kadar hizmete açacak.
Türkiye'de sadece şehir otelciliğine yatırım yapan ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı konumunda bulunan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), bulundukları merkezlerde önemli lokasyonlarda yer alan iki otelini hizmete alıyor. İstanbul Novotel Karaköy ve Ibis Otel Moskova 2015 yılı içerisinde hizmete açılıyor. Bunlarla yetinmeyen Akfen GYO, İstanbul Tuzla'da da 200 odalı İbis Otel Tuzla'nın inşaatına başladı. 

Otel zinciri her geçen gün uzuyor

Akfen GYO'nun portföyünde Türkiye, Rusya ve KKTC'de 17'si operasyonel, 3'ü yatırım aşamasında olmak üzere toplam 20 otele sahip bulunuyor. Şirketin, büyüme ve yatırım hedefleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Akfen GYO Genel Müdürü Vedat Tural, merkezi lokasyonlarda yatırım yapmanın önemine değindi.  Tural, “Türkiye ve Rusya'da değişken kira sözleşmeleri ile hâlihazırda Accor tarafından işletilen 17 otelimizde toplam 2 bin 911 odamız mevcut. İnşaatı devam eden yatırımlarla beraber otellerin sayısı 20'ye yükselirken oda sayısı da 3 bin 628'i bulacak” diye konuştu. 

İlk 5 yıldızlı Novotel, Karaköy'e geliyor

Otelcilik standartlarında üç ve dört yıldızlı faaliyet gösteren Novotel ve Ibis markaları ile hareket eden Akfen GYO, işletmeci firma Accor ile görüşerek dünyanın ilk 5 yıldızlı otelini Karaköy'de açma kararı aldı. Novotel Karaköy'ün hizmete açıldığında dünyanın ilk beş yıldızlı Novotel'i olma özelliğine sahip olacağını vurgulayan Vural, “Amacımız bu projemizi yılsonuna kadar hizmete açmak. Otel, bulunduğu konum itibariyle İstanbul Boğazı'nın eşsiz güzelliğinde, deniz ve Tarihi Yarımada manzarasına hâkim, bunun yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinlikler ile gün boyu canlılığını koruyan bir bölgede yer alıyor” dedi.

Otelcilkte marka oldular

Yıl içinde hizmete girecek diğer oteller hakkında da bilgi veren Tural, “Ayrıca yine İstanbul'da, Tuzla'da yatırımını yaptığımız Ibis Otel Tuzla 200 odalı olarak geliştirildi. Bu otelimizin de inşaatına başladık. Rusya'da yatırımı devam otel projemiz Ibis Otel Moskova, 317 odalı olarak geliştirildi. 2015 yılının ikinci çeyreği içinde hizmete açmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Vedat Tural Ibis otel Akfen GYO Novotel Karaköy Ibis Otel Moskova