Adıyaman'daki yüzen adalar

Adıyaman'daki Yüzen Adalar, turizme kazandırılıyor

Turizm Emine Pile 29.10.2015
Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde Çat Barajı üzerinde bulunan Yüzen Adalar'ın turizme kazandırılması çalışmaları tamamlandı.
Çelikhan Kaymakamlığı, bölgenin turizme kazandırılması için alana kamelyalar, oyun parkları, konukevi, piknik alanları ve halı saha yaptı. Adıyaman ve Malatya başta olmak üzere bölge illerden ziyaretçilerin ilgisini çeken alanda, vatandaşlar bir yandan doğal güzelliği seyrederken bir yandan da baraj göletinde balıklarını tutmanın keyfini çıkartabiliyor. Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, alternatif turizmi Çelikhan'a kazandırmak adına birçok çalışma yaptıklarını söyledi.

Kapalı halı sahası da var 

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) desteğiyle projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Kaya, projenin 2 yıl önce kabul gördüğünü ve ilk aşama olarak reaksiyon alanı düzenlenerek, çevre yolları, çevre duvarları ve kamelyalar yapıldığını hatırlattı.

Bölgenin yayla havasının olduğunu belirten Kaya, şunları kaydetti:
"Maviyle yeşilin birleştiği yer olduğu için vatandaşımız çok tercih ediyor. İnşallah bundan sonra da restoranımız faaliyete girdiği zaman ailece buraya gelip isterlerse kendileri pikniklerini yapabilecekler. Gençlerimize yönelik bu alanı kullansınlar diye alt tarafta bir kapalı halı sahamızı inşa ediyoruz. Bu 15-20 güne bitecek. Tesisimiz güzel bir şekilde halkın hizmetine sunulacaktır."

Ajans 1 milyon 350 bin liralık destek sağladı 

İKA Adıyaman Koordinatörü Onur Yıldız ise projeye 1 milyon 350 bin liralık bir destekte bulunduklarını anlatarak, ajansın yüzde 55 oranında bir desteğinin olduğunu dile getirdi.

yüzen adalar