ABD'DEKİ "Seyahat ve Macera Fuarı"nda TÜRKİYE STANDI

ABD'deki Seyahat Fuarı'nda Türkiye'ye yoğun ilgi!

Turizm Emine Pile 21.02.2016
ABD'nin başkenti Washington'da bu yıl 11'incisi gerçekleştirilen "Seyahat ve Macera Fuarı"nda Türkiye standı yoğun ilgi ile karşılaştı.
ABD'deki turizm sektörünün önemli fuarları arasında bulunan ve Washington Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Seyahat ve Macera Fuarı"nda, Türk turizminin ve kültürünün tanıtıldığı Türkiye standına katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye ile ilgili detaylı bilgilerin verildiği standda katılımcılar, başta İstanbul olmak üzere birçok turistik destinasyona yönelik bilgi aldı.

"TANITIM ÇALIŞMALARIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ"

Türkiye'nin Washington Kültür ve Tanıtma Müşaviri Görkem Kurşunlu Karakuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son dönemde yaşanan sorunlara rağmen Türkiye'nin 2015 yılını toplamda yüzde 1,61 düşüşle 36,2 milyon yabancı turist ile kapattığını hatırlattı. Karakuş, "2016 yılında, Suriye sınırımızda yaşanan sıkıntılara rağmen, Kuzey Amerika'daki mevcut pazar payımızı, ürün çeşitliliğimiz ve THY'nin de sunduğu konforlu ulaşım ile koruyacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Karakuş, 2015 yılında, önceki yıla göre yüzde 1,77 artışla ABD'den Türkiye'ye 800 bin turistin geldiğini ifade ederek, "Bu sene lüks turizm grubuna yönelerek inanç, kültür ve aile turizmi konularındaki ürünlerimizle Amerika seyahat pazarında kararlı, istikrarlı ve sürekli tanıtım çalışmalarımızı devam ettireceğiz" değerlendirmesinde bulundu. 

ABD'nin yanı sıra Kanada ve Meksika'nın da eklenmesiyle Kuzey Amerika'dan geçen sene 1 milyonun üzerinde ziyaretçinin Türkiye'ye geldiğini aktaran Karakuş, oluşturulan ilgi düzeyinin artarak devam etmesi için çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Seyahat ve Macera Fuarı Washington Kongre Merkezi Görkem Kurşunlu Karakuş