toki kampanyaları

TÜRKİYE’NİN MİMARI TOKİ VE BÜYÜK İNDİRİM KAMPANYALARI

TOKİ Zeynep Karabağ 25.08.2016
SON ZAMANLARIN EN BÜYÜK TOKİ KAMPANYASI: TÜFE’Lİ SATIŞ KAMPANYASI
Ülkemizde orta ve daha alt gelirli vatandaşlara emlak hizmeti sunan TOKİ, kampanyalarıyla 1984 yılından beri alanını değiştirerek ve geliştirerek hizmet veren bir kamu kuruluşudur. Türkiye'de 30 yılda hemen hemen her ilde ve bölgede bir çok yatırıma imza atan TOKİ, son yıllardaki kampanyaları ve iştiraklarıyla insanların hayatlarını değiştirecek  imkanlar sunmaktadır. 

TOKİ kampanyalarıyla doğal afet mağdurlarının ve düşük bütçeli vatandaşların ihtiyaçlarına kadar her ayrıntıyı düşünerek, insanların kolay ev sahibi edinmesini ve yaşam standartlarını yükseltmeyi amaçlamıştır. Bu sayede TOKİ kampanyaları yaklaşık 950 bin konutu hayata geçirmiş ve kredilendirmiştir.

SON ZAMANLARIN EN BÜYÜK TOKİ KAMPANYASI: TÜFE'Lİ SATIŞ KAMPANYASI

Bir TOKİ iştirakı olan Emlak Konut GYO'nun 1 Ağustos 2016 yılında başlattığı 30 projede 15 bin konut ve ticari alan kampanyası hem vatandaşlar hem de iş dünyası üzerinde büyük yankı uyandırmıştır. Emlak Konut GYO'nun yüzde 20 peşinat, yüzde 0,70 faiz oranı ve 120 aya kadar vadeyle ev sahibi olma imkanı sunduğu TÜFE'li Satış Kampanyasına sayılı günler kala, bazı firmalar da kampanya başlatmak üzere harekete geçti. Özellikle TOKİ ile ortak proje yöneten özel şirketler de yeni kampanyalar için düğmeye basmaya hazırlanıyor. Firmaların yanı sıra proje üreten yaklaşık 80 üyesiyle Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) de kampanya açıklayacağını bildirdi. 

TOKİ kampanya ve projelerinin ülke ekonomisine artı değer kattığı ve sektöründe domino etkisi yaratabilecek bir ağırlığı olduğu su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmakta.

TOKİ'DE YÜZDE 20 RÜZGARI DEVAM EDİYOR

Düzenlediği indirim kampanyalarıyla 113 bin 85 alıcıyı konut ve işyeri sahibi yapan TOKİ, uygulamaya koyduğu yüzde 20 indirim kampanyası başlattı.

Başkan Ergün Turan, TOKİ indirim kampanyası kapsamında 113 bin 85 alıcıyı konut ve iş yeri sahibi yaptıklarını, ve TOKİ kampanyasında yüzde 20 indirim ile 33 bin kişiyi ev sahibi yaptıklarını, bu rakamın 175 bini bulacağını ifade etti.

TÜRKİYE İLE YAŞIT ‘'TOKİ KAMPANYALARI''

TOKİ ismi bakımından çok eski düşünülmese de faaliyetler olarak Cumhuriyet'in ilk yıllarına dayanmaktadır. Şöyle ki 1939 yılında yaşanan Erzincan Depremi ile 120 bin binanın yıkılması ve acil konut ihtiyacının doğması ile TOKİ devlet eliyle kampanyalar düzenleyerek konutlar inşa etmiştir. Zaman içinde kurum TOKİ ismi ve logosunda bir başka resmiyet kazansa da faaaliyetleri eskiye uzanmaktadır. Son yaşanan büyük felaketlerde de ihtiyaç duyulduğunda TOKİ kampanyalarını  hayata geçirmekte gecikmemiştir. 17 Ağustos Depremi'nde yine TOKİ'nin üstlendiği sorumluluk ve yürüttüğü konut kampanyalarıyla onbinlerce mağdura büyük yarar sağlamıştır.

TOKİ son büyük kampanyalarından diyebileceğimiz Acil Eylem Planı kapsamında son siyasi hükümet ile ortak hareket ederek ‘' Planlı Kentleşme ve Konut Seferberliği'' ve riskli bölgelerde ‘'Kentsel Dönüşüm'' projelerinde başrolü almaktadır. TOKİ bu kampanyalarla yaşam standartlarını yükseltmeyi ve insan sağlığını gözetmeyi amaç edinmiştir.

 

toki kampanyası toki tüfe toki kampanyaları Emlak Konut GYO GYODER faiz