Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Balıkesir 850 yatak kapasiteli Yeni Devlet Hastanesi

Turan ve Müezzinoğlu’ndan inşaat ziyareti!

TOKİ Emine Pile 18.03.2015
TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 850 yataklı hastane inşaatını inceledi.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na hastane şantiyesinde sinevizyon gösterimi ile birlikte inşaatın teknik bilgileri ve yapım süreci ile ilgili kapsamlı bir brifing verildi. Ardından Bakan Müezzinoğlu, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ile birlikte, hastane inşaatında saha incelemesinde bulundu.

Sağlık Bakanlığı ile TOKİ işbirliğiyle inşa edilen Balıkesir 850 yatak kapasiteli Yeni Devlet Hastanesi ihtiyaç halinde bin 154 yatak kapasitesine çıkarılabilecek şekilde tasarlandı. 5 yıldızlı otel konforundaki hastanenin renk ve ışıklandırmasından, güneş ışığından faydalanmasına kadar tüm detayları hasta morali düşünülerek planlandı.

Çevrenin insan psikolojisi üzerindeki etkisi dikkate alındı

Hastane ayrıca çevrenin insan üzerindeki etkisi dikkate alındı ve hasta psikolojisine olumlu etkide bulunacak şekilde düzenlemeler yapıldı. Bu amaçla blokların birbirine konumundan oda renklerine kadar birçok unsur gözönünde bulunduruldu.

Ağırlıklı olarak beyazla renklendirilecek binada, çocukların bulunduğu birimlerin hem içi hem de dışı rengarenk olacak. Acil servis biriminde ise kolay ulaşılabilir ve bulunabilir olması amacıyla kırmızı renk ağırlıklı yer alacak.

Gün ışığından azami derecede yararlanılacak

Hastanenin 6 katlı 11 bloğu konumlandırılırken de insan psikolojisi gözönüne alındı. Hasta odalarından karşıdaki bloklar yerine çevre ve yeşil alanlar görülebilecek şekilde planlama yapıldı. Binalarda gün ışığından azami yararlanılması amacıyla da mümkün olan en fazla miktarda cam kaplama kullanılacak.

Güneş ışınlarının hasta ve çalışanları rahatsız etmemesi için cam kaplamalara sabit ancak dinamik dizilime sahip perfore metal parçalar monte edilecek. Böylelikle güneş ışınlarının kontrolü sağlanacak.

Hastanede ayrıca polikliniklerle acil servisin aynı katta olmasının neden olduğu karışıklığı önlemek amacıyla bu birimler farklı katlarda bulunacak.

TOKİ Haber 

Balıkesir 850 yatak kapasiteli Yeni Devlet Hastanesi TOKİ