toki mengen

TOKİ'den Mengen’e 252 yeni konut geliyor

TOKİ 06.12.2017 15:45

TOKİ Bolu Mengen'de inşa edilecek olan toplam 252 adet konut için ihale yapıldı. Projede satışlar kısa bir süre içerisinde başlayacak.

TOKİ, 2017 konut projeleri arasına Bolu ilini de ekledi. Bolu Mengen'de yapımı planlanan 252 konutluk TOKİ projesi için geri sayım başladı. Toplu Konut İdaresi tarafından ülke genelinde devam eden konut projelerine 2017 bitmeden yenileri eklenmeye devam ediyor. İdare bu çerçevede Bolu'da 252 konuttan oluşacak proje için düğmeye bastı. İhalesi gerçekleştirilen projede satışlara başlanıyor.

Türkiye Genelinde özellikle sosyal konut alanında birbirinden özel projelere imza atan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yurt genelinde yeni projeleri geliştirmeye, hayata geçirmeye devam ediyor.

TOKİ 2017 konut projeleri arasında Bolu Mengen'de hayata geçirilecek 252 konuttan oluşacak yeni proje için çalışmalara başlandı. İdare tarafından yapılan ihale ile yeni projenin ihalesi gerçekleştirildi. Buna göre TOKİ Bolu iline bağlı Mengen ilçesinde inşa edeceği yeni konut projesi 252 adet konut olarak, yerel mimariye uygun ve az katlı konut projesi olarak tasarlandığı bildirildi. Proje kapsamında uygun şart ve koşullarda satış başvurularının kısa süre sonra başlayacağı kaydedildi.