Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
1500 konutluk İstanbul projesi

TOKİ’den İstanbul’da 539 lira taksitle konut!

TOKİ Emine Pile 14.03.2015
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Kayaşehir’de yapımı devam eden 1500 yeni konutun kura yöntemiyle satışa çıkarıyor.
Başvuruların 23 Mart-30 Nisan 2015 tarihleri arasında alınacağını belirten Turan, taksitlerin 539 liradan başlayacağını söyledi. 

Mehmet Ergün Turan, İstanbul Başakşehir'deki Kayaşehir Konutları Tanıtım Ofisi'nde düzenlediği basın toplantısında yapımı süren 1500 konutun dar ve orta gelir grubunda yer alan vatandaşa dönük projelendirildiğini 18, 19 ve 20. bölgelerde 4 etapta yer alan konutlara ilişkin başvuruların 23 Mart itibariyle başlayacağını belirtti. 

1100 konutun orta gelir grubu, 400 konutun ise alt gelir grubu vatandaşlara satılacağını vurgulayan Turan, "Amacımız, hiç konut sahibi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olabilmelerini istiyoruz." dedi.

Turan, satış süreci ile ilgili şunları söyledi:

"Ülkemizin dört bir yanında 3 bini aşkın şantiyede yürütülen çalışmalarla 650 bini aşkın konut ürettik. 3 milyonu aşkın vatandaşımızı TOKİ çatısı altında yuva sahibi yaptık. TOKİ olarak amacımız hiç konut sahibi olmayan vatandaşımızı ev sahib, yapmaktır. Bu bizim için temel koşuldur. İstanbul'da son olarak 2013 yılında satış gerçeçkleştirdiğimiz Kayaşehir'deki konut bölgemizde bugün yeni bir aşamaya geldik. 1500  sosyal konutun yapımı önemli bir seviyeye ulaştı."

TOKİ Kayaşehir 1500 konutluk İstanbul projesi