Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Kayabaşı

TOKİ’den İstanbul’a sağanak halinde konut yağmuru

TOKİ Hüseyin Belibağlı 12.12.2014
Türkiye’nin en büyük kentinde uzun zamandan beri beklenen konut açığına cevap veren TOKİ, İstanbul için 6 bin 674 konutu yola çıkardı
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, 2014 yılı ile 2015'in ilk aylarında düzenleyeceği ihalelerle İstanbul'da binlerce aileyi ev sahibi yapacak. ‘Geleceğin Türkiye'sini inşa ediyoruz' sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 1 milyon konut hedefine yeni projelerle devam ediyor. Kurum, Kayaşehir ağırlıklı olmak üzere İstanbul'da Kağıthane, Bakırköy, Ümraniye Şerifali gibi bölgelerde de yeni projelere imza atıyor.

Kayaşehir'e 5 bin 911 konut yapılıyor

Vatandaşın uzun zamandan beri beklediği nitelikli ve uygun fiyatlı konut ihtiyacını karşılamak isteyen TOKİ, sonuna geldiğimiz yıl içinde Başakşehir'de 3 bin 337 konut, sosyal donatı alanları ve çevre düzenlemelerini ihalesini gerçekleştirdi. Projelerin sözleşmelerini imzalayan kurum, 2015 Ocak sonuna kadar 2 bin 574 konutluk 5 ihale yapacak. Böylece son bir yılda Kayaşehir için yapılan konut sayısı 5 bin 911'e ulaşacak.

Diğer bölgeler ihmal edilmedi

Başakşehir ağırlıklı olmak üzere çalışmalarına devam edene kurum, diğer bölgeleri de ihmal etmiyor. Şerifali, Bakırköy ve Kağıthane gibi birçok bölgede faaliyetlerine devam eden TOKİ, Şerifali'ye 312, Kağıthane Hamidiye'ye 70 ve Bakırköy'e de 381 konut olmak üzere toplam 663 konut ve çevre düzenlemelerinin ihalesini yaptı.

2 bin 839 konutun ayrıntıları için tıklayın
841 konutun ayrıntılı haberi için tıklayın
482 konutun ayrıntılı haberi için tıklayın
637 konutun ayrıntılı haberi için tıklayın
420 konutun ayrıntılı haberi için tıklayın

TOKİ İstanbul konut Kayaşehir yeni konut TOKİ Kayaşehir Konut TOKİ TOKİ İstanbul Kayaşehir yeni konut ihale