toki maltepe konutları

TOKİ'den İstanbul'a 305 konut geliyor!

TOKİ Recep Birdal 15.08.2017
TOKİ tarafından, “Kentsel Dönüşüm Projesi” çerçevesinde, İstanbul’un Maltepe İlçesi, Başıbüyük Mahallesi’nde inşa edilecek 305 konutun ihalesi yapıldı
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, “Kentsel Dönüşüm Projesi” çerçevesinde, İstanbul'un Maltepe İlçesi, Başıbüyük Mahallesi'nde inşa edilecek 305 konutun ihalesi yapıldı.

Projede yükseklikleri zemin+3, zemin+4 ve zemin+5 olan konutların 183'ü 2+1, 122'si ise 3+1 planında inşa edilecek. 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor.

İstanbul Maltepe, Başıbüyük Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, TOKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi arasında imzalanan protokolle hayata geçirildi. Proje alanında riskli 935 yapıda 2.172 bağımsız bölüm bulunuyordu. 1. etapta 300 konut yapılarak hak sahiplerine teslim edildi.

2. etap kapsamında, 1391 ada 49 parselde bulunan hak sahipleri ile uzlaşmaya esas muvafakat görüşmeleri ve yıkım işlemleri gerçekleştirildi. Hak sahiplerine, konut teslimine kadar TOKİ tarafından aylık kira ve taşınma yardımı sağlandı.

Bu projeyle yerinde dönüşüm uygulanarak bölgedeki vatandaşlarımıza nitelikli sosyal çevre olanağı da sunuluyor.

toki maltepe toki istanbul toki maltepe konutları toki istanbul kentsel dönüşüm