uşak toki

TOKİ Uşak'ta yeni konut projesi yapacak!

TOKİ 15.12.2017 11:57

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Uşak’ın Ulubey İlçesi Aşağı Mahallesi’nde inşa edilecek 126 konutun ihalesi yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Uşak'ın Ulubey İlçesi Aşağı Mahallesi'nde inşa edilecek 126 konutun ihalesi yapıldı. 12 Aralık 2017, Salı günü gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca büfe ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi yer alıyor.

Yöresel ve yatay mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+3 olan konutların 62'si 2+1, 64'ü ise 3+1 planında tasarlandı.

Ulubey projesinde yöresel mimarinin modernize edildiği bir anlayış hakim kılındı. Bina cephelerinde zemin kat seviyesinde doğal taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler ve söveler kullanılacak. Projeyle, yerleşim alanının büfesi, oyun ve spor alanları, parkı, peyzajı ile nitelikli sosyal çevre imkanı sunan kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşmesi hedefleniyor.

TOKİ, her şehrin kendi mimarisine, kendi kültürüne, kendi değerlerine, coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturulmasına öncelik veriyor.