Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
başkan makamında otururken

TOKİ İskenderun’da yeni projesine start verdi

TOKİ Rüya Tulumbacı 19.10.2015
TOKİ'nin İskenderun'da dar gelirli vatandaşlar için yapacağı toplu konutların ilk başvuruları yapıldı.
İskenderun'un en önemli projelerinden biri olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) evleri,  Belediye Başkanı Seyfi Dingil'in yoğun gayretleri ve özverili çalışmaları sonucunda hayata geçiriliyor. TOKİ evleri için belediye sanat merkezi önünde talep alma töreni düzenlendi.

Törende konuşma yapan Başkan Seyfi Dingil, İskenderun halkına verdiği sözleri tek tek hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Başkan Dingil, "Görevde olduğum 18 aydır tek amacım ilçeme hizmet etmek. TOKİ evleri için yaptığımız uzun soluklu bir çalışma sonrasında bugünlere geldik. TOKİ evlerini siz değerli halkımıza kazandırmanın mutluluğu içindeyiz" dedi. 

MEGA ŞEHİR İSKENDERUN 

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar tek amaç ve gayemiz var; o da verdiğimiz sözleri yerine getirmek ve İskenderun'u mega bir şehir yapmak. İşte burada bu sözümüzün birini hayata geçirmek için toplandık. TOKİ evlerini siz değerli halkımıza kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Sizlerin ve kentimizin geleceğini el birliği içinde inşa edeceğiz" diye konuştu. 

İKİ TİP DAİRE OLACAK

Projenin sosyal konut ve dar gelirli konutlar olarak ikiye ayrılacağını belirten Dingil sözlerine şu şekilde devam etti;  "2+1 ve 3+1 olmak üzere iki tip daire olacak. Taleplere göre değerlendirme yapılacak. Halkımızdan aldığımız talepler doğrultusunda TOKİ yetkilileri ile koordineli bir şekilde çalışma yaparak en kısa zamanda temeli atacağız. TOKİ ile birlikte 21 Ekim tarihinde İskenderun'un kanayan yarası olan Feyezan Kanalı'nın ıslah çalışmalarına da başlayacağız. O bölgede ayrı bir sahil bulvarı kazandıracağız" dedi.  

TOKİ iskenderun Seyfi Dingil