TOKİ gaziosmanpşa

TOKİ Gaziosmanpaşa arsa ihalesini Fuzul-Yol İnşaat kazandı!

TOKİ Zeynep Karabağ 15.07.2016
TOKİ'nin Gaziosmanpaşa'da satışa sunduğu 2 arsanın ihalesini Fuzul-Yol İnşaat kazandı.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) geçtiğimiz günlerde ilk oturumunu gerçekleştirdiği arsaların ihalesinde son nokta konuldu. Bugün ikinci oturumun yapıldığı ihalenin kazananı Fuzul-Yol İnşaat oldu. 

İlk oturumda satış toplam geliri olarak en yüksek teklifi veren Albayrak İnşaat ile en yüksek idare payı teklifini sunan Ral Yapı, Fuzul-Yol İnşaat'ın gerisinde kaldı. 

toki gaziosmanpaşa

İhaleye Baş Yapı, Mesa Mesken, Gül-Elit İnşaat, Albayrak İnşaat, İhlas Yapı, Nuhoğlu İnşaat, Ral Yapı, Fuzul-Yol İnşaat katıldı. Nihai turda İhlas Yapı, Ral Yapı ve Fuzul-Yol İnşaat tekliflerini sundu.

Buna göre satış toplam geliri 350 milyon TL ve bu rakamın yüzde 36'sını yani 126 milyon TL'yi TOKİ'ye sunan Fuzul-Yol İnşaat ipi göğüsleyen taraf oldu. 

İhlas Yapı satış toplam geliri olarak 290 milyon teklif etti. Bu rakamın yüzde 35'i olan 101 milyon 500 bin TL'lik kısmı TOKİ'ye önerdi. Ral Yapı ise satış toplam gelirini 240 milyon TL olarak sundu. İdareye yüzde 35'lik 84 milyon TL önerdi.

toki gaziosmanpaşa

Gaziosmanpaşa, Karayolları Mahallesi'nde bulunan arsaların ilki 6619 ada 8 parselde 26 bin 622 metrekare, diğeri 10086 ada 1 parselde 8 bin metrekare.

TOKİ TOKİ gaziosmanpşa TOKİ karayolları mahallesi kentsel dönüşüm ral yapı gül elit inşaat mesa mesken ihlas yapı nuhoğlu inşaat başyapı fuzul yol inşaat albayrak