Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
toki basın sitesi

TOKİ Basın Sitesi'nin anahtarlarını teslim etti

TOKİ Rüya Tulumbacı 19.10.2015
Şanlıurfa’da basın mensupları için yapılan TOKİ konutlarında sona gelindi. Gazeteciler bugün düzenlenen anahtar teslim töreni ile evlerine kavuştu.
Çelik, kent merkezindeki spor salonunda gerçekleştirilen TOKİ Basın Sitesi Anahtar Teslim Töreninde yaptığı konuşmada, partisinin iktidarı döneminde Türkiye'de çok sayıda hizmetin faaliyete geçtiğini söyledi.
Çelik, hizmet sevdalısı olduklarını ve tek gayelerinin ülkeyi kalkındırmak olduğunu vurgulayarak, bu anlamda yeniden iktidara geleceklerine inandığını belirtti.

Ev sahibi olmak isteyenin yanında olduklarını anlatan Çelik, şöyle konuştu:
"13 yılda Türkiye'de 685 bin konut yaptık. Birileri yuva yıkmaya çalışırken Allah'a şükür biz yuva yapıyoruz. Yuva yıkan ile yapan arasında o kadar çok fark varki bunları vatandaşlarımızın çok iyi ayırt edeceğini düşünüyorum. Her yere adil hizmet götürdük, benim geldiğim şehirde (Bursa) 10 binlerce toplu konut var. 10 binin üzerinde konut yapılmış, bu kentte o kadar konut yapılmamış ancak Şanlıurfa o kente yetişecek hatta onu da geçecek. Dar gelirli, mağdur ve eve ihtiyacı olan vatandaşımız dert etmesin devlet yanında, TOKİ yanında hiç endişe etmesin. Böyle temeller atıp Ankara'ya gitme dönemi bitti. Temel at, Ankara'da yat dönemi yok, temel at, çalış ve terle karşılığını gör."

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de kentte daha iyi konutların kısa sürede hizmete gireceğini belirtti. Özellikle TOKİ'nin son yıllarda şehirlerin mimari ve iklim yapılarına uygun konutlar yaptığını hatırlatarak, bölgede herkesi ev sahibi yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından konutların anahtarı protokol üyelerince 229 hak sahibine teslim edildi.

TOKİ Şanlıurfa TOKİ anahtar teslimleri