Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
TOKİ

TOKİ, alt gelirli vatandaşları yuva sahibi yapacak!

TOKİ Emine Pile 17.02.2015
Toplu konut uygulamaları ve sosyal konut projeleri hayata geçiren TOKİ, dar gelirliyi yuva sahibi yapacak yeni vizyonunu belirledi.
ESD - Özellikle İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde konut fiyatlarının el yakması karşısında sosyal konut projeleri üreten TOKİ, yeni vizyonu ile sosyal yatırımlarını artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda 2015 Performans Programı'nda yeni projeleri anlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kentsel dönüşüm çalışmaları ve sosyal konut üretimi konusunda yoğunlaşılacağını aktardı.  

Yeni vizyonda neler olacak?  

Kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam eden hükümet, konut projeleri için yeni vizyonunu çizdi. 

Güllüce'nin onayıyla hazırlanan 2015 Performans Programı'na yansıyan yeni vizyon, satır başlarıyla şöyle: Kentsel dönüşüm kapsamında 6,5 milyon konutun 2023 yılına kadar dönüştürülmesi hedefi çalışmaları devam edecek.

Kamu binalarından başlamak üzere, sağlıklı, engelsiz, güvenli konut çevrelerinin oluşturulması ve konutlarda enerji verimliliğinin artırılması amacıyla yeni finansman modellerinin geliştirilmesi öngörüldü.

Konut yapı kooperatifçiliğinin desteklenmesi amacıyla kredilendirme gibi yöntemler geliştirilecek ve kooperatiflerin şeffaflığı artırılacak.

Afet riski altındaki alanların dönüşümü için yeni finansal araçlar geliştirilecek. Kendi konutunu yapanlara kapsamlı teknik destek sunulacak.

İnsan dostu şehir anlayışı hayata geçirilecek.

Sosyal yatırımlar artırılacak. Dar gelirli için özel konut üretilecek.

Yapı kooperatifçiliği desteklenecek, yeni kredi imkânları sunulacak.

Nüfus artışının hızlı, konut fiyatlarının yüksek olduğu şehirlerde, özellikle dar gelirli gruplara “sosyal konut” üretimine yoğunlaşılacak. 

TOKİ TOKİ konut fiyatları alt gelir grubu için konut sosyal konut