toki afyon

TOKİ Afyon 2. Etap Evleri'nin kura çekimi ne zaman?

TOKİ 16.02.2015 15:49

Yoğun ilgi nedeniyle 255 konuttan 432 konuta çıkarılan TOKİ 2. Etap projesinin kurası 11 Mart'ta çekilecek.

Afyonkarahisar Belediyesinin girişimleriyle Toplu Konut İdaresi tarafından alt gelir grubuna yönelik yapılması planlanan ve yoğun talep nedeniyle 255 konuttan 432 konuta çıkartılan 2. Etap Toplu Konut Projesinin kura çekimi 11 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek. 

300 söz verdi 432 yapılacak 

Geçen dönem Toplu Konut İdaresi aracılığıyla alt gelir grubuna mensup 250 vatandaşın ev sahibi olmasını sağlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ikinci dönemi için yine alt gelir grubuna "300 adet" toplu konut vaadinde bulunmuştu. 

İkinci döneminde henüz bir yılını doldurmadan bu vaadini gerçekleştirmek için çalışmalara başlayan Başkan Çoban'ın Toplu Konut İdaresi ile görüşmesinin ardından geçen yıl Aralık ayında ön talep başvuruları alınmıştı. 

581 Kişi katılacak 

Ali Çetinkaya Mahallesinde yapılacak proje için başlangıçta 255 adet olarak belirlenen konut sayısı, yoğun talep nedeniyle 432'ye çıkartılarak, hem daha çok insanın ev sahibi olması sağlandı hem de kura şansı arttırıldı. Kura çekimiyle ilgili müjdeli haber ise Toplu Konut İdaresinden geldi. Proje için değerlendirmelerini tamamlayan Toplu Konut İdaresi, hak sahiplerinin belirleneceği kura çekiminin 11 Mart Çarşamba günü Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılacağını açıkladı. Başvuru süresi içerisinde talepte bulunan 581 kişinin katılacağı kura çekimi saat 15:00'da başlayacak. 

Üç ayrı kura 

Hak sahiplerinin oturacakları daireleri belirleyecekleri kura çekimi saat 10:00'da başlayacak. Toplu Konut İdaresinin Defterdarlık personeli için yapacağı 217 Adet Toplu Konut Projesinin konut belirleme kurası ise saat 12:30'da gerçekleştirilecek. 

Noter huzurunda yapılacak üç ayrı kurada 864 kişi konut sahibi olacak.