tarsus toki konutları

Tarsus'a yeni TOKİ konutları yapılacak

TOKİ Esra Karaşin 05.12.2017
AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, ilçede toplu konut yapılması için çalışmalara başladıklarını söyledi.
AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte, beraberinde Kalkınma Bakanı Müşaviri Mustafa Kızıl, Kalkınma Bakanlığı Yatırım Danışmanı Bayram Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, Tarsus ilçe Müdürü Hayri Erdoğan, Milli Emlak Müdürü Şerafettin Çağatay, TOKİ Genel Müdürlüğü'nden bir heyetle birlikte, toplu konut yapılması planlanan Kaleburcu mahallesinde incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından Kaleburcu'nda Hazine'ye ait yaklaşık 90 dönümlük alan bulunduğunu ve bu alanı toplu konut projesi için değerlendirmek istediklerini ifade eden Gül, "Toplu konut yapılacak arazilerle ilgili sıkıntılı bir konu gözükmüyor ancak ilgili müdürlüklerimiz çalışmalarını yoğunlaştırıp toplu konut yapılacak olan alanları belirleyecekler." dedi.

Gül, tolu konut projesinin öncelikle evi olmayan emekliler ile dar gelirli vatandaşları hedefleyeceğini belirterek, "Uzun zamandır hayali kurulan bir projeyi hayata geçirebilmek için yoğun bir çalışma içine girdik. Burada arsaların belirlenmesinin ardından, herhangi bir pürüz bırakmadan Tarsus'ta inşallah toplu konut yapımına başlanacaktır." dedi.

 

 

tarsus toki konutları mersin tarsus toki konutları ak parti ilçe başkanı ibrahim gül toki toplu konut idaresi