soma'da madenci konutlarının teslimi

Soma'daki 301 konutun sahipleri belirlendi

TOKİ Emine Pile 24.10.2016
Manisa'nın Soma ilçesinde maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin aileleri için inşa edilen konutların kura çekimi yapıldı.
Doğuş Holding ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi ortaklığında Soma'da 2014 yılında yaşanan maden faciasında hayatını kaybedenlerin aileleri için inşa edilen konutların kura çekimi yapıldı. Turgutalp Altıntepe mevkisinde 49 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen 118 metrekare büyüklüğündeki konutların kuraları noter huzurunda Soma Gündüz Beder Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Faciada yaşamını yitiren her madenci ailesi için kura çekilerek, hangi dairede yaşayacakları belirlendi.

Kura çekimine katılan ölen madenci Ali Yüksel'in eşi Ergül Yüksel, inşaatın tamamlanarak teslim edilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, firma yetkililerine teşekkür etti.

Faciada hayatını kaybeden maden işçisi Zabit Ataş'ın babası Muzaffer Ataş ise böyle bir acının tekrar yaşanmaması temennisinde bulunarak, "Vaatler yerine geldi ama bizim içimiz rahat değil. Dünyayı verseler benim içim rahat değil." diye konuştu. 

Kura sonuçlarının Manisa İl Afet ve Acil Durum Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde duyurulacağı, ardından daire teslimlerine ilişkin işlemlere başlanacağı bildirildi.

madenci ailelerin konutları Manisa 301 konut teslimi Manisa Soma konut teslimleri