Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
3 kişi ile masa görüşmesi

Silifke’deki emeklilere TOKİ müjdesi!

TOKİ Rüya Tulumbacı 16.10.2015
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Silifke Şube Başkanı Sapancı, TOKİ konutları için 1280 civarında emeklinin başvuru yaptığını söyledi.

'TOKİ ile antlaşmaya varıldı'

Başvuruların Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından onaylandığını açıklayan Bedri Sapancı, "Silifke şubemize bugüne kadar 1280 civarında bir başvuru yapıldı. Seçim dönemlerinde gerek iktidarın gerek muhalefetin dar gelirli emekli dul ve yetimlere TOKİ aracılığıyla ucuz vadeli ev yaptırılması sözü üzerine derneğimiz genel merkezi TOKİ idaresiyle bir anlaşmaya varmıştır. Bu anlaşma çerçevesinde emeklilerimize, dul ve yetimlerimize 2 + 1, 3 + 1 evler yapılacaktır. TOKİ'ye belediyemiz tarafından yer gösterilmesi durumunda emeklilerimiz de konut sahibi olmanın mutluluğunu yaşayacak” dedi.

‘Ev sahibi olmanın tam zamanı ve fırsatıdır'

Bedri Sapancı, “Bu evler uzun vadeli, olup düşük aidatlarla yapılacaktır. Bunun anlaşmasına varıldı. Bu imkanlardan yararlanmak için bütün emekli, dul ve yetimlerimizi dernek şubemize davet ediyorum. Emekli, dul ve yetimlerimize dar gelirli ailelerimiz için büyük bir fırsattır. Uzun vadede küçük taksitlerle ev sahibi olmanın tam zamanı ve fırsatıdır. Bu konuda emeklilerimiz dernek şubemize uğrayarak derneğimize üye kayıtlarını yaptırmaları ve TOKİ'den ihtiyaç belirten formlarını doldurmaları gerekmektedir. Emekli, dul ve yetimlerimizin sıkıntılarını paylaşalım, birlik ve güç olalım. Başvuracaklar bu konuyu ciddiye alsınlar” şeklinde konuştu.

‘Emeklilerimizin yanındayız'

Başkan Sapancı'nın konuşmasının ardından söz alan Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Bizler belediye olarak her zaman emeklilerimizin yanındayız. Kanunlar çerçevesinde neler yapmamız gerekiyorsa imkanlarımız dâhilinde gereken her şeyi emeklimize yaparız. İlçemizde Emekliler Derneğimiz başarılı çalışmalara imza atıyor. Silifke'deki emeklilerimizle ve derneğimizle gerçekten uyumlu, güzel çalışmalar sergileyerek bugünlere kadar geldik. Bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak, en iyi hizmetleri birlikte gerçekleştirmenin ortak sevincini yaşayacağız” dedi.

TOKİ Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Silifke