toki konutları

Şehit ailesine konut tahsis edildi

TOKİ Emine Pile 22.01.2016
Kayserili şehit Musa Yüce'nin ailesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla TOKİ tarafından konut hediye edildi.
Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen özel harekat polisi Musa Yüce'nin ailesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TOKİ tarafından konut tahsis edildi.

Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Orhan Düzgün, makamında şehit Musa Yüce'nin eşi Hatice Yüce, çocukları Muhammed Ali ve Zehra, babası Halis Duran, kardeşleri Adem, Seyit Yüce ve diğer yakınlarıyla bir araya geldi. 

Musa Yüce için bir kez daha başsağlığı dileyen Düzgün, cennet vatanın birliği, dirliği ve geleceği için canını feda eden şehitlerin emanetleri için ne yapılsa az olduğunu belirterek, CumhurbaşkanıErdoğan'ın talimatları doğrultusunda şehidin ailesine konut tahsis edildiğini ifade etti.

Konut Tahsis Belgesi takdim edildi 

Düzgün, şehidin emaneti olan ailelerin her zaman yanlarında olduklarını hatırlatarak, peygamberlikten sonra en yüce makama ulaşan şehitlerin asıl mükafatı Allah katında göreceklerine inandığını belirtti.

Şehidin çocukları Zehra ve Muhammed Ali adına düzenlenen "Konut Tahsis Belgesi"ni şehidin eşi Hatice Yüce'ye takdim eden Düzgün, "Kahraman şehidimizi bir kez daha bu vesile ile rahmetle anıyoruz.  Allah sizlere ve çocuklarınıza daha başka acılar yaşatmasın. Çocuklarımızın bahtı açık olsun. İnşallah sizlere ve milletimize hayırlı bir evlat olsunlar" sözlerine yer verdi. 

Şehidin eşi Hatice Yüce de "Devletimizden ve bu hayırlı işe vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun” dedi. 

Şehidin öğretmenl kardeşi Seyit Yüce, zihinsel engelli öğrencileriyle kardeşinin şehit haberini aldıktan sonra yuvarlama tekniğiyle gramofon kağıtlarından yaptığı Türk Bayrağı çalışmasını Vali Düzgün'e takdim etti.

PKK'lı teröristlerin Sur'da açtığı ateş sonucu ağır yaralı hastaneye kaldırılan Yüce, 4 Ocak 2016'da tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu.

toki konut