yalova görseli

Salman: TOKİ, Yalova’da konut yapmayacak

TOKİ Merve N. Güreş 12.11.2015
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, TOKİ’nin Yalova’da toplu konut yapacağı iddialarının doğru olamadığını söyledi.
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, son aylarda halk arasında yayılan TOKİ'nin Yalova'da toplu konut yapacağı söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. "TOKİ Yalova'da toplu konut yapmayacak" diyen Salman, bu söylentilerin bir yanlış anlama neticesinde ortaya çıktığını dile getirerek, "Yalova'da TOKİ'nin toplu konut yapacağı yönünde söylentiler kulaktan kulağa dolaşıyor. Oysa işin doğrusu böyle değil. TOKİ'nin Yalova'da herhangi bir arsası yok. Yalova'da İşçi Emeklileri Derneği hem kendisine üye yapıyor, hem de TOKİ ev yapsa başvuru sayısı ne olur diye anket yapıyor. Bu yüzden bir söylenti yayılıyor" dedi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Yalova+Belediye+Ba%c5%9fkan%c4%b1+Vefa+Salman'>Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman</a>

BU YIL YALOVA'DA SUYA ZAM YOK!

Roman vatandaşların ağırlıklı olarak yaşadıkları Bağlarbaşı Mahallesi'nde yapılması planlanan kentsel dönüşüm hakkında da konuşan Salman, bu projenin yapılmasının bugün için mümkün olmayacağını ifade ederek, "Şu an için kentsel dönüşümde bir şey olması mümkün değil. Hükümet kurulacak. Ondan sonra bakacağız" diye konuştu. Bu arada Salman, bu yıl suya zam yapılmayacağını sözlerine ekledi.

toki yalova Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman