toki niğde, toki ulukışla, toki

Niğde ve Ulukışla’ya 425 yeni konut

TOKİ Merve N. Güreş 02.08.2015
Başbakanlık Toplu konut İdaresi (TOKİ) bünyesinde Niğde ve Ulukışla’ya 425 yeni konut yapılacak.
Geleneksel ve modern mimarinin harmanlandığı 425 konutluk Ulukışla projesinin, mimarisi, sosyal donatı alanları, yeşil alanları, kalitesi ile ön plana çıkacak. Yapılacak konutlarla ilgili açıklama yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, ”Yerel Mimari ile inşa edeceğimiz Niğde-Ulukışla projemiz, 425 konut, ticaret merkezi, camisi, peyzaj alanı ile kadim şehrimizin geleneksel kültürünü yansıtacak. Projenin 45 bin metrekare alanda TOKİ olarak, Niğde şehrimizin geçmişinden ve yerel dokusundan ilham alan, sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, ortak yaşam kültürüne katkı sağlayacak ve değer katacak projemizi hayata geçireceğiz” dedi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=toki'>toki</a>+uluk%c4%b1%c5%9fla'><a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=toki'>toki</a> ulukışla</a> projesi içerisindeki cami

İLK AŞAMA 17 İLİ KAPSIYOR

Başkan Turan, ‘‘Anadolu'da, iklim, kültürel, coğrafi ve mimari dokunun yakın bölgelerde dahi farklılık gösterebildiğine işaret eden ilk aşamada 17 ilde, şehirlerin her birinin kendi kültürünü yansıtan “Her kente ayrı tasarım” olarak tanımladıkları çalışmaları, Türkiye'nin tüm illerine genişletmekte. Niğde-Ulukışla projesinin kendine has mimari tarzıyla, Niğde'nin doğal çehresine yeni bir değer katacak'' diye konuştu.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=toki'>toki</a>'nin ulukışla'da yaptığı sitenin içerisindeki çocuk parkı

Konut üretiminde sadece binalar inşa etmediklerine dikkat çeken Turan, “Farklı şehirlerin, bölgelerin mimarisi, kültür ve değerlerinde, toplumsal yaşamlarında yer bulmaktadır. İşte bu nedenle yeni şehirler inşa ederken sadece binalar inşa etmeyeceğiz. Bir medeniyet algısının yansımasını oluşturacağız” şeklinde konuştu.

toki niğde toki ulukışla toki