Mehmet Ergün Turan

Mehmet Ergün Turan, Timya Vadisi'ni inceledi

TOKİ Sinem Öztürk 25.06.2016
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, yapımı devam eden Timya Vadisi'nde incelemelerde bulundu.
Turan, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ve beraberindeki yetkililerle 759 konut, bir cami ve alışveriş merkezi yapılacak Yeniköy Mahallesi'ndeki alanı gezerek yetkililerden bilgi aldı. 

Mehmet Ergün Turan, burada yaptığı açıklamada, Rize'deki kentsel dönüşüm projesinin, Karadeniz'de yapılan kentsel dönüşüm projelerinden biri olduğunu belirtti.

Projenin çok iyi bir noktaya getirildiğini ifade eden Turan, "Nasip olursa bu projeyi bahar aylarında bitirmiş olup, konutlarımızı sahiplerine teslim etmiş olacağız. Bugün burada numune olarak yapmış olduğumuz dairemizi belediye başkanımız ile birlikte gezdik ve yerinde incelemeler yaptık. Rize Belediyesiyle koordine içerisindeyiz. İnşallah birkaç ay sonra kura çekimlerimizi gerçekleştirmiş olacağız. Ayrıca Rize'de diğer kentsel dönüşüm alanları için de belediye başkanımızla görüşme içerisindeyiz." diye konuştu.

Belediye Başkanı Kasap ise kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Bu çalışmanın ardından nasipse diğer bölgelerimizde de benzer çalışmaları başlatma çabası içerisindeyiz. Her zaman ilimiz için en güzelini yapmanın gayreti içerisinde olacağız." dedi.

Mehmet Ergün Turan TOKİ TOKİ Başkanı Timya Vadisi