malatya toki konutları

Malatya'da 79 adet TOKİ konutu için sıraya girdiler

TOKİ Emine Pile 28.11.2016
Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamında satışa çıkarılan 79 konut için vatandaşlar banka önünde sabahlayacak.
Malatya'da kentsel yenileme kapsamında hayata geçirilecek olan 79 konutu satın almak isteyen vatandaşlar, konut sahibi olabilmek amacıyla banka önünde sabahlayacak. Açık satış yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvurular, 28 Kasım- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında kabul edilecek. 

Vatandaşlar, TOKİ Başkanlığınca kurasız başvuru önceliğine göre satışa çıkarılan 79 konutlardan birinin sahibi olmak için banka önünde beklemeye başladı. 

CUMARTESİ GÜNÜNDEN BU YANA BURADAYIZ

Banka önünde sıraya giren vatandaşlar, bankanın camına astıkları listeye sıraya girenlerin isimlerini yazıyor. 

Yanlarında getirdikleri iskemlelerin üzerinde oturan bazı vatandaşlar, gece soğuktan korunmak için yanlarında battaniye getirdiği görüldü. 

Cumartesi gününden bu yana kaynıyla Halkbank'ın önünde bekleyen Ahmet Kaya, "Devletimizin bize gösterdiği bu kolaylıktan dolayı çok teşekkür ederiz. Kiracılar için güzel, kira öder gibi ev sahibi oluyorsun. Cumartesi akşam saat 08.00'den bu yana buradayız, pazartesi sabah 09.00'a kadar da burada olacağız." dedi.

malatya toki konutları toki malatya