Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
yüksek binalar

‘İstanbul’a kıymıyoruz’

TOKİ Rüya Tulumbacı 27.10.2015
Türkiye’de toplumsal beklentilerin değiştiğini anlatan TOKİ Başkanı Turan, hiçbir projelerinde yüksek imar kullanmadıklarına dikkat çekti.
2023'e kadar Türkiye'de 1.2 milyon konut hayata geçirmeyi hedefleyen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan “Ben burayı eleştiren bir yerden geliyorum. İmar, mimari tarz bunun başlıcalarını oluşturuyor. TOKİ'den bazı toplumsal beklentiler var. İstanbul'a kıymıyoruz eskisi gibi. Asla yüksek imara izin vermiyoruz. Her şehrin bir yapısı var. Ayrıca her şeyin de bir haram sınırları var. Bu noktada bazı alanlar su havzası, bazı noktalar ormanlar. Buralara bulaşmamak gerekir” dedi.

‘5 kat yoksa 4'e iniyoruz'

Turan, bazı bölgelere çok konut yapımına karşı olduklarını da belirterek, “Asıl olan şey burada gelecekte yaşayacak çocuklarımızın da hukukudur. Bu nedenle bu sınırları korumak zorundayız. Bu hassasiyetimiz bugün yüksek noktada” ifadelerini kullandı.

Başkan Turan, faaliyette bulundukları illere yönelik olarak ‘Hiçbir şehirde en yüksek bina TOKİ binası olmayacak' sloganını belirlediklerini kaydetti. “Hangi vilayette iş yapıyorsak helikopterle hava çekimi yapıyoruz, interaktif haritalardan bakıyoruz. Şehirde 5 kat yoksa direkt olarak 4 kata iniyoruz” diyen Turan, Emlak Konut GYO projelerinin başka bir noktada bulunduğunu belirti. Turan, “Biz Emlak Konut'a arazi tedariki yapıyoruz, bazen imarda yardım ediyoruz” diye konuştu.

İstanbul Türkiye TOKİ Başkan Mehmet Ergün Turan