ifm binası

İFM Merkez Bankası ihalesi 27 Temmuz’da yapılacak!

TOKİ Emine Pile 07.07.2017
TOKİ, Ümraniye’deki Uluslararası Finans Merkezi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası binası için yeniden ihale düzenliyor.
T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) öncülüğünde inşa edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin (İFM) daha önce iptal edilen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) hizmet binasının yeni ihale tarihi 27 Temmuz Perşembe olarak belirlendi. 

İstanbul ili Ümraniye ilçesi Uluslararası Finans Merkezi 3328 ADA, 10 PARSELDE Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) hizmet binasının arsa satış karlılığı gelir paylaşımı işi ihalesi açık ihale usulü ile yapılacak. 
İFM'de inşa edilecek olan ticaret+konut alanı ve otopark fonksiyonuna sahip alan üzerinde inşa edilecek olan 55 katlı Merkez Binası, işe başlama tarihinden itibaren 1.465 takvim gününde tamamlanacak. 

YENİ İHALE TARİHİ 27 TEMMUZ

Daha önce Merkez Bankası'nın yeni binası için  28 Şubat'ta açılan ihalede teklifleri alan TOKİ, ticaret merkezleri üzerinden kendisine gelecek pay için tekliflerini yeterli bulmamıştı. TOKİ bunun üzerine ihaleyi iptal etmişti ve ihaleyi 26 Nisan tarihine ertelemişti. 26 Nisan'da yapılan ve kıran kırana geçen ihaleye YDA İnşaat ve Makro İnşaat katılmıştı. YDA İnşaat 436 milyon 951 bin, Makro ise 100 milyon TL teklif vermişti. 

TCMB hizmet binasının yeni ihalesi ise 27 Temmuz Perşembe günü saat 11.00 olarak belirlendi. İhalenin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Halkalı Küçükçekmece adresinde yapılacağı açıklandı. 

toki ifm istanbul finans merkezi ifm merkez bankası ihalesi