toki çankırı

Çankırı'daki emeklilere konut müjdesi

TOKİ Zeynep Karabağ 10.05.2016
Çankırı'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından emekliler için 364 konut yapılacak.
Belediye Başkanı İrfan Dinç, gazetecilere yaptığı açıklamada, TOKİ tarafından emeklilere yönelik başlatılan konut projesinin ihale ilanının yayınlandığını bildirdi.

Konutların yapımıyla ilgili ihalenin haziran ayında yapılacağını ifade eden Dinç, "Bir taraftan kent merkezindeki 2. etap inşaat çalışmaları devam ederken diğer yandan da girişimlerimiz sonucu projelendirilen İnaç köy bölgesindeki 571 konutun ihalesine çıkıldı. İnaç köydeki projede 571 konut, bir cami ve 2 ticaret merkezi olarak projelendirilen çalışmalarda bu dairelerden 364'ü 2+1 olarak emeklilere yönelik, 207'si de 3+1 olarak vatandaşlara satışa sunulmak üzere planlandı" diye konuştu.

Emeklilerin konut sorununu büyük oranda çözmeyi amaçladıklarını belirten Dinç, "Dar gelirli ailelerin ve emeklilerin konut sorununun çözümüne önemli katkı sağlayacak projenin en kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulması hedeflenmektedir. Halkımıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Dinç, toplam 36 bloktan oluşacak projede konut, cami, ticaret merkezi yanında altyapı ve çevre düzenleme işinin de gerçekleştirileceğini kaydetti.

TOKİ Çankırı İrfan Dinç Emeklilere yönelik konut projesi