burdur toki konutları projesi

Bozkurt Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi tamamlandı

TOKİ 06.12.2017 17:02

Bozkurt Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesi tamamlandı. 708 konutluk proje için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay bekleniyor.

Burdurlu vatandaşların merakla beklediği TOKİ konutları konusunda geçtiğimiz günlerde Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik düzenlediği basın toplantısında açıklık getirmişti.

Bozkut Mahallesi'nde bir dönem memur evleri diye adlandırılan daha sonra Somali ülkesinden gelen mültecilerin bir müddet ikamet ettiği alanda TOKİ'nin inşaata başlayacağını belirten Milletvekili Özçelik, bu alanda projenin tamamlandığını belirtti.

Onayı beklediklerini kaydeden Milletvekili Özçelik, “Bozkurt Mahallesindeki kentsel dönüşüm projesi tamamlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan onay geldiği zaman Bozkurt Mahallesi'nde Kentsel dönüşüme başlayacağız. Oraya 708 konut yapılacak. Burdur yeni iş yerlerine kavuşsun diye konutların alt kısımlarına iş dükkanlar planladık ve bir de alış veriş merkezi olacak.”

Öte yandan TOKİ projesinde sosyal ve ticari alanlar dikkat çekiyor. Yeni yapılacak TOKİ konutlarında 12 adet iş yerinin Armağan İlci Bulvarı'na bakan tarafta zemin katta bulunacağı belirtildi.

Bozkurt Mahallesi ve bu güzergahta 12 adet yapılacak olan dükkanların ise bu alanda ticari hareketliliği de artıracak.