Toki konutları

Beyşehir TOKİ başvuruları sona erdi

TOKİ İrfan Sisli 02.10.2015
Toplu Konut İdaresi tarafından inşa edilecek 478 konut için başvuru süreci sona erdi.
Beyşehir, Avşar Mahallesi'nde, 1. Etap TOKİ konutlarının yapıldığı alanın kuzeyindeki 52 bin metrekarelik sahada yapımı gerçekleştirilecek yeni konutlardan edinmek isteyenler için resmi başvuru süreci sona erdi.

Yoğun katılımın olduğu proje ile ilgili açıklama yapan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, 450 kişinin konut edinmek için ilgili banka şubesine müracaat ettiğini belirtti.

‘Yeni toplu konutlar yükselecek'

Özaltun, "Vatandaşlarımızın bu ilgisi bizleri mutlu etti. Avşar Mahallesi'nde yeni proje kapsamında yakın gelecekte yeni toplu konutlar yükselecek" dedi.

2+1 ve 3+1 konutlardan oluşuyor

Özaltun, ihalenin bir ay içerisinde yapılmasının beklendiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
"İhaleyi üstlenecek firmanın kısa süre içerisinde işe başlamasını umut ediyoruz. Şu an için bu konuda bir tarih verebilmek mümkün değil. Beyşehirli vatandaşlarımız, proje kapsamında 2+1 ve 3+1 seçenekli dairelerden istifade edebilecek. Proje çerçevesinde üretilecek 192 adet  B-1 tipi konut 75'er metrekarelik 2+1, 77 adet G-2 tipi konut 100 metrekarelik 2+1 ve 181 adet G-3 tipi konut ise 124 metrekarelik 3+1 dairelerden oluşuyor." 

TOKİ Başkanlığı Beyşehir'de Avşar Mahallesi'nde 2005 yılında hayata geçirilen ilk etap proje kapsamında ürettiği konutlarla 448 kişiyi ev sahibi yapmıştı.

TOKİ Beyşehir