toki park

Ataköy’deki TOKİ Park projesi için kazma vuruldu!

TOKİ 11.10.2018 10:56

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ataköy Baruthane arazisinde hayata geçirilecek olan TOKİ PARK projesi için çalışmalara başladı.

Mülkiyeti TOKİ'ye ait olan ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda Millet Parkı yapılmasına karar verilen park projesi start aldı.

Dozer araçlarının çalışmalara başladığı Ataköy'de 564 ada 160 parselde yer alan Baruthane arazisi millet parkı olarak hizmet verecek. Vatandaşların rahatça dinlenip temiz hava alabileceği bir alan haline getirilecek olan Ataköy sahilindeki TOKİ Park, Yalı Ataköy ile Sea Pearl arasında inşa edilecek. 

2010 yılında TOKİ tarafından 49 yıllığına Çelebican AŞ.'den kiralanan ve üzerinde 80 metre yüksekliğinde 7 gökdelenin yapılması öngörülen Blumar Projesi, Bakırköy Belediyesi tarafından iki kez mühürlenmiş ve açılan davalar üzerine kiralama işlemi mahkeme tarafından geçen yıl iptal edilmişti. Sahil yolunun Ataköy bölümünde olan tarihi Baruthane arazisindeki gayrimenkul projesi, TOKİ tarafından iptal edilmişti. 60 bin metrekarelik alanın “TOKİ Park” adıyla halka açık park yapılmasına karar verilmişti.

Emlaktasondakika.com