Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce

Ankara'da 870 konutun temeli bugün atıldı

TOKİ Rüya Tulumbacı 09.10.2015
Altıağaç, Karaağaç, Hüseyingazi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.
Ankara'nın ilçesi Mamak'da 870 konutun temel atma töreni, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye kalkınıyor, gelişiyor

Güllüce, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'de 7 milyondan fazla binanın iki sebepten dolayı değişmesi gerektiğini söyledi. Bu sebepleri ise ülke'nin deprem kuşağı bölgesinde olması ve yeni Türkiye'ye uygun hale getirilmesi olarak açıkladı. Ülke'nin her tarafının şantiyeye çevrilmiş olmasını, refah seviyesinin yükseldiğini gösteren bir ölçüt olduğunu ifade eden Güllüce, beton makinelerinin çalışmasının da Türkiye'nin kalkındığı anlamına geldiğini belirtti.

Şehrin dokusu bozulmayacak

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ise 2023 yılına kadar 6,5 milyon konutun dönüştürülmesinin hedeflendiğini anlattı. Yapılacak TOKİ projelerinin şehirlerin tarihi, kültürel ve doğal çevresini titizlikle koruyacağını belirten Turan, "TOKİ'nin ürettiği konut sayısının, yeni kalkınma programı ile artacağını söyledi.

Bakan Güllüce ve TOKİ Başkanı Ergün, beton makinesinin butonuna basarak konutların temel atma işlemini başlattı.

Mehmet Ergün Turan İdris güllüce TOKİ