TOKİ Afyonkarahisar konutları

Afyonkarahisar'daki TOKİ konutlarına büyük ilgi

TOKİ Emine Pile 27.01.2016
TOKİ tarafından Afyonkarahisar'da yaptırılacak olan 300 konut için toplam 4 bin 588 başvuru geldi.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca emeklilere yönelik yaptırılacak 300 konut için 4 bin 588 kişi başvurunca vatandaşlar salona sığmadı. 

TOKi'nin "Emekli Grup Konut Projesi" kapsamında Kanlıca Mahallesi'nde yaptırılacak 2+1 nitelikli 300 konut için Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Atatürk Kongre Merkezinde kura çekildi.Konutlar için 4 bin 588 başvuru yapılınca salonda yoğunluk oluştu. Salona sığmayan bazı vatandaşlar, kura çekimini dışarıdan takip etti. Çekilen kura sonucu 300 konutun hak sahipleri belirlendi. Kurada ismi çıkanların büyük sevinç yaşadığı gözlendi.Proje sorumlusu TOKİ Finansman Dairesi Başkanlığı Finansman Uzmanı Hasan Hüseyin Çelik, konutlara Afyonkarahisar'da yoğun bir talep olduğunu belirtti.

"İsmi çıkmayan vatandaşlarımızı da konut sahibi yapacağız"

Kentte emeklilere yönelik 300 konutluk bir proje hazırlandığını ifade eden Çelik, şunları söyledi:"Projeye 9-31 aralık 2015 tarihleri arasında başvuru alındı. Proje için 4 bin 588 başvuru olduğu için hak sahibi belirleme kurası çekildi. Önümüzdeki günlerde hak sahipleri arasında konut belirme çekilişi de gerçekleştirilecek. Afyonkarahisar'da konut ihtiyacı için yoğun talep olmasından dolayı TOKİ Başkanımız Mehmet Ergün Turan'ın talimatları doğrultusunda burada projelerimiz devam edecek. Umuyorum ki kısa zamanda kurada ismi çıkmayan vatandaşlarımızı da konut sahibi yapacağız. Afyonkarahisar'da yeni projelerimiz olacak."

Kura çekimi sonuçlarının TOKİ'nin internet sitesinden de öğrenilebileceği bildirildi.

 

TOKİ Afyonkarahisar konutları