Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
TOKİ konut projeleri

50 bin kişiyi ev sahibi yapacak!

TOKİ Emine Pile 07.03.2015
Uygun fiyat politikası konut projeleri ile vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, yıl sonunda 50 bin konut hedefliyor.
Türkiye'nin dört bir yanında çalışmalar yapan ve ev alacaklara uygun ödeme koşulları sunan TOKİ, alt gelir grubu için projeler üretmeye devam ediyor. 

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yılın ilk iki ayında 11 bin konutun ihalesini gerçekleştirdiklerini ve sene sonuna kadar bu sayının 50 bini aşmasını hedeflediklerini bildirdi. 

Turan, Gaziantep'teki kentsel dönüşüm alanlarında yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, orta ve alt gelir grubundaki vatandaşları bütçeyi zorlamayacak rakamlarla ev sahibi yapmaya çalıştıklarını söyledi. 

Her geçen gün Türkiye'nin farklı alanlarından yoğun talep aldıklarını dile getiren Turan, şöyle konuştu: 
"Bu taleplere cevap verebilmenin arzusu içerisindeyiz. Bu kapsamında yılın sadece ilk 2 ayını kapsayan ocak ve şubat döneminde 11 bin konutu ihale ettik. İnşallah en kısa sürede bunları tamamlayacağız. Bu arzuyla çalışmalarımızı sürdürürken öte yandan da yeni konut alanları oluşturma gayretindeyiz. İnşallah sene sonuna kadar 50 bin konutu aşmış olacağız." 

TOKİ olarak sadece bina yapmakla yetinmediklerine dikkati çeken Turan, "Sadece insanlara ev yapmıyoruz. Tam anlamıyla nitelikli sosyal konut inşa ediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki inşaatlarımızda da nitelikli sosyal konut anlayışımıza devam edeceğiz" dedi. 

''Üst gelir grubuyla ilgilenmiyoruz" 

Turan, zaman zaman üst gelir grubundan da konut talebiyle karşılaştıklarını söyledi. 

Ancak TOKİ'nin en önemli görevi ve misyonunun konut edinmede sorun yaşayan, orta ve alt gelir grubundaki vatandaşları konut sahibi yapmak olduğuna işaret eden Turan, "Üst gelir grubunun konutlarıyla ilgilenmiyoruz. Çünkü biz insanları 400-500 lira taksitlerle konut sahibi yapmanın derdine düşmüş durumdayız. Bu yöndeki çalışmalarımız da sürecek" diye konuştu.  

AA

Ergün Turan TOKİ TOKİ konut projeleri 50 bin konut