toki ankara
Haberler / TOKİ - Emlak Konut GYO / TOKİ'den satılık ucuz daireler! Bu fırsat kaçmaz!

TOKİ'den satılık ucuz daireler! Bu fırsat kaçmaz!

TOKİ - Emlak Konut GYO 09.02.2021 12:00

TOKİ, Kuzey Ankara'da 174 dairesini 105 bin TL ile 206 bin TL arasında fiyatlarla satışa sundu. Daireler için yüzde 10 peşinat ödemek yeterli oluyor.

Milyonlarca vatandaşı cazip ödeme seçenekleriyle ev sahibi yapan TOKİ, bu hedefi kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Kentsel dönüşüm, uydu kentlerin kurulması, yeni yaşam alanlarının oluşturulması noktasında durmaksızın çalışan TOKİ, son olarak Kuzey Ankara'daki konutlarını satışa açtı.

Müzayede ile satılacak

Emlak Yönetim müzayedesi kapsamında satılacak konutların fiyatları 105 bin TL'den başlıyor. Satışa açılan 174 daire arasında en yüksek fiyata sahip konutun rakamı ise 206 bin TL olarak açıklandı. 

En küçük daire 115 metrekare

Büyüklükleri 115 metrekare ile 169 metrekare arasında farklılık gösteren konutlar, müzayede ile satılacağı için başvuru yapılması gerekiyor. 10 bin liralık katılım teminatı ödendikten sonra müzayede de istenilen konuta sahip olunabiliyor.

Yüzde 10 peşinatla ev sahibi olma fırsatı

TOKİ tarafından satışa sunulan konutlara sahip olmak isteyen vatandaşlar yüzde 10, yüzde 15 veya yüzde 25 oranında peşinat ödüyor. Kalan miktar 96, 108 ve 120 ay vade ile kapatılıyor. 6 ay içerisinde teslim edilecek konutlarda memur maaş artış oranında taksit zamları uygulanacak. Bununla birlikte projedeki konutlar için Halkbank'ı da tercih edilebiliyor.

Satışa sunulan konutların başvuru detayları için tıklayın!